خطبه های نماز جمعه 4 خرداد 1397

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار
وبا سخنرانی قبل از خطبه های جناب سرهنگ یامینی:فرمانده محترم سپاه ناحیه شهرستان شهریار

و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .
00 (35)

حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته شهریار ضمن گرامیداشت ایام و دعوت خود و عموم مردم به رعایت تقوا الهی اظهار داشت:در ایام وفات حضرت خدیجه (س)همسر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم هستیم که باید گفت اگر به سخنان پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) برگردیم ،بر این است که حضرت خدیجه (س)به این خاطر محبوب شد که همسری خاص را برای خود برگزید و به جای مکنت مالی به شخصیت و امین بودن و حسن خلق و صداقت گفتاری پیامبر (ص) با ایشان ازدواج کرد..
وی بیان کرد: حضرت خدیجه (س) از با شرافت ترین زنان زمان خود بود و از همه لحاظ قابل مقایسه با زنان آن زمان نبود و در خصوص او فرموده اند که از زشتی می ترسید و از پستی دور بود و بسیاری دیگر از صفات که ابوطالب در خصوص او بیان کرد و از دیگر صفات این بانوی بزرگوار این بود که مال و ثروتش را در مسیر اسلام و دین خداوند هزینه و صرف کرد و از دیگر صفات این بانوی بزرگوار ولایت مدار بودنش بود و از دیگر صفات حضرت خدیجه (س)احترامی بود که به پیامبر (ص)داشتند، در آن زمان که بسیاری از مشکلات وجود داشت آن بانوی بزرگواری منبع فضل و خوبی بود.

امام جمعه شهریار در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته شهریار عنوان کرد:
بزرگ‌ترین عملیات در دفاع مقدس روز آزادسازی خرمشهر بود که در کمتر از 48 ساعت وقتی امام خمینی(ره) فرمان را صادر کردند، رزمندگان زمین و زمان را به هم دوختند و فتح خرمشهر را تحقق بخشیدند، در صورتی که بیش از پانصد روز خرمشهر در دست دشمنان بود..
وی بیان کرد:اگر به این مهم توجه کنیم(آزاد سازی خرمشهر ) امروز نیز نشده هایی که در ذهن است را شد خواهیم کرد که از جمله این موارد اقتصاد مقاومتی است و اگر امروز آمریکا برای این یقه چاک میکند که فهمیده است که ایران اسلامی تو دهن دشمنش خواهد زد و جوانان و زنان و مردان و .. غیور در مقابل دشمنان خواهند ایستاد و این ایستادگی موجب شده که دشمنان مانند اسفند روی آتش باشند ، ما نباید خود را دست کم بگیریم!! چرا که رهبری داریم که دنیا نظیرش را در خواب هم نخواهد دید..
وی بیان کرد:امروز دنیا در حال الگو گیری روز افزون از ایران اسلامی و انقلاب است و باید گفت که برجام و ... برای آنها بهانه است،ما چند تجربه در خصوص آمریکا داریم ،اولین آن این است: که ما هیچگاه نخواهیم توانست با آمریکا تعامل کنیم چرا که منطقش سلطه و زور است در مقابل منطق اسلام منطق توجه به مظلوم وستم دیده است،آنها به دنبال این هستند که از هر مسیری برای زدن ریشه اسلام اقدام کنند و خود آنها بیان کرده اند که دنبال زدن ریشه انقلاب اسلامی هستند که این آرزو را به گور میبرند..
سالمی گفت:همیشه ایستادگی دشمن را به عقب میراند اما سازش و نرمش باعث گستاخی دشمن خواهد شد و هر جا که ایستادگی کردیم و در مقابل دشمنان انعطاف نداشتیم و اشدا علی الکفار باید باشیم در مقابل دشمنان و این را باید گفت که آمریکا نیز امروز از اروپا فاصله نخواهد گرفت ؟؟ چرا که با آمریکا است و هیچگاه جدا نخواهد شد و نکته بعد این است : که امروز دشمنان به دنبال فشار اقتصادی هر چه بیشتر به انقلاب اسلامی است و در تلاش است که مسئله اقتصادی ایجاد کند و امروز اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی نسخه شفا بخش و واکسن در مقابل این موضعی است که دشمنان میخواهند ایجاد کنند.
وی بیان کرد:پروژه ناامید سازی مردم نیز موردی است که دشمنان این روزها در پی آن هستند و این را باید گفت که ما نعمت قرآن و اسلام و امام زمان (عج)و رهبری و ولایت را داده است و نباید حتی لحظه ای نگران و ناامید باشیم،امروز باید بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم که آمریکا هیچگاه نخواسته است که از خودش قوی تر ببیند و لحظه به لحظه از رژیم جعلی صهیونیستی حمایت میکند و اینها از خباثت دشمنان است.
سالمی در ادامه بیان کرد:هنر آمریکا دروغ و تزویر و تبلیغات سوء است و ما باید مراقبت کنیم،این را باید بدانیم که دشمنان با رشد و تعالی ما مخالف است و باید همه ما مراقبت کنیم و در خاتمه سخنان خود با اشاره به روز تاسیس مجلس گفت: ما امروز بیش از گذشته به نمایندگان میگوئیم که در مسیر دقیق تر برای قانون گذاری قدم بردارند و در پایان اینکه در هفته نیکوکاری قرار میگیریم که در این خصوص نیز لازم است توجه ویژه ای به این موضوع وجود داشته باشد.

 
 00 (12)