خطبه های نماز جمعه 18خرداد 1397

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار
وبا سخنرانی قبل از خطبه های حجت الاسلام والمسلمین شیرمردی
معاون محترم بازرسی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور(به مناسبت روز قدس)
و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید

دانلود صوت سخنران:حجت الاسلام والمسلمین شیرمردی

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

حجت الاسلام والمسلمین سالمی:امام جمعه محترم شهرستان شهریار در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته شهریار در جمع عموم نمازگزاران و روزه داران اظهار داشت:امیر المومنین (ع)به همه ما و آزاد مردان عالم توصیه کردند که اختلاف را کنار گذاشته و همدل و همزبان باشید،باید مراقب باشیم، چرا که همین تفرقه ها و اختلافات است که مشکلاتی را ایجاد کرده است و امروز تنها با وحدت و یکپارچگی دشمن را سر جایش خواهیم نشاند.

وی بیان کرد:امیر المومنین(ع) بیان فرمودند: که ای مردم با مال خود جهاد کنیم؛ همانند خدیجه (س)در آغاز اسلام و بازاریان در دفاع مقدس و همچنین با نفس خود جهاد کنید؛ همانطور که، همدانی ها و شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم جهاد کردند و امروز ما مردم در جای جای این کشور باید با مشت های گره کرده به دهان دشمن بکوبیم و به واقع عبادات ما باید!! با دشمن، دشمن بودند و یار مظلوم بودند باشدو هر لحظه همراه باشد و تحقق این امر جز پیروزی و رشد و تعالی را به همراه نخواهد داشت.

امام جمعه محترم شهریار در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه که با حضور عموم مردم و مسئولان در مصلی شهریار برگزار شد عنوان کرد:زبان ما به عنوان خادمان شما از این حضور پرشورتان قاصر است و این اطاعت از ولایت و رهبری جهت حضور در راهپیمایی روز قدس بسیار ارزنده است و به واقع همانگونه که رهبری فرمودند روز قدس امسال نوع خاص و پر شور و شعور تر خواهد بود و به واقع این را باید گفت که ملت جمهوری اسلامی ایران با این حمایت و ولایت پذیری خود در تمام امور سنگ تمام گذاشته اید.

وی بیان کرد:شر دشمنان همیشه بوده است اما این را باید گفت که امام (ره)در آغاز انقلاب پایه گذار موضوع شد، که آن مهم ؛ قرار دادن روز قدس بود و باید گفت که به واقع روز قدس روز اسلام است و همه با هر دیدگاهی که هستیم باید حضور داشته باشیم و این به واسطه همین فرمان معمار کبیر انقلاب است که وحدت و یکپارچگی ما را در این روز دو صد چندان میکند ،امروز دشمن به دنبال این است که با استقرار توان خود در منطقه به واسطه رژیم صهیونیستی که چندین سال است وجود دارد نبض منطقه را در دست بگیرد اما این خواب را به گور خواهد برد.

وی بیان کرد:دومین موضوع بعد از حفظ قدس،وحدت است و باید همیشه وحدت داشته باشیم و سومین موضوعی که باید در هر لحظه مد نظر قرار داشت ؛بحث مبارزه است و باید نترسید،حال جنگ اقتصادی و فرهنگی و ... باشد و بروز مشکلات و خلل در مسیر انقلاب و اسلام بود ،نباید ترسید و هر لحظه باید ایستاد و لحظه ای در مسیر الهی نباید خوف و ترس داشت و هرجا مبارزه کرده و ایستاده ایم بهترین ها را به دست آورده ایم و همچنان ایستادگی و مقاومت و مبارزه بهترین ها را به همراه خواهد داشت و پیروز خواهیم شد.

سالمی گفت:دشمنان از همان آغاز انقلاب هر لحظه برای ما تحریم و تهدید داشته اند و دارند، اما کاری پیش نبرده اند؟ چرا که ما هرلحظه قوی تر میشویم ،چرا که مبارزه و اتحاد و ایستادگی و ... را لحظه ای کنار نخواهیم گذاشت و این را باید گفت ما قرآن و ائمه اطهار علیهم السلام را داریم و این را باید افزود که ما رهبری و ولایت داریم و این خلف صالح معمار کبیر انقلاب ولی امر مسلمین جهان است و این را باید گفت که رهبری و شهدا و ... را هر چه هم مسلح باشید ای دشمنان نخواهید داشت چرا که راه شما راه باطل است و این را باید گفت که راه حق همیشه،پیروز است و جمهوری اسلامی ایران پیروز خواهد شد.

وی بیان کرد:ما ایران اسلامی نه تحریم را قبول میکنیم و نه تهدید را و در مقابل دشمنت خواهیم ایستاد و با مشت های گره کرده بر دهان دشمنان و یاوه گویان خواهیم کوبید و امیدواریم این قدم هایی که مردم در مسیر انقلاب و اسلام با زبان روزه امروز برداشتند هر کدام طوفانی برپا کند که دشمنان را در هم بکوبد و به واقع در پایان ظفر با مسلمانان است.