خطبه های نماز جمعه 8 تیر 1397

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار
وبا سخنرانی قبل از خطبه های جناب آقای دکتر فاضل حسینی

ریاست محترم دادگستری شهرستان شهریار
(به مناسبت هفته قوه قضاییه)
و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید

دانلود صوت سخنران:جناب آقای دکتر فاضل حسینی

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

 

حجت الاسلام والمسلمین سالمی:امام جمعه محترم شهرستان شهریار

در خطبه اول نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهریار اظهار داشت:امام باقر علیه السلام فرمودند: اگر سه خصلت در انسان باشد موجب میشود که خود را گول بزند و فریب دهد؛ که اولین آن این است: که عیب دیگران را ببیند و عیوب خود را مشاهده نکند این کلاه بر سر خود گذاشتن است و اینکه: فرد عیب دیگری را بگیرد که خود آن عیب را در بالاترین درجه دارد و ایراد از دیگران بگیرد کمااینکه خود پر از ایراد است،وی بیان کرد:موضوعات کوچک را باید همه ما مراقبت کنیم،اینها همه موجب میشود که اتفاقات خوبی رخ دهد،در ادامه این را باید افزود امام باقر(ع) فرمودند: که انسان اقداماتی انجام نمیدهد که منفعت چه دنیایی و چه آخرتی نداشته باشد، اگر شخصی این خصیصه را داشته باشد، به نوعی با دیگر خصایص که عنوان شد موجب میشود که خود را گول بزند و فریب بدهد ، چرا که انجام کارهای بی فایده ای که خروجی عقلایی و اجتماعی و ... ندارد اصلا مطلوب نیست.

امام جمعه شهریار در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته شهریار که با حضور ریاست محترم دادگستری ،دادستان محترم و قضات دادگاه شهریار،معاون سیاسی استاندار سمنان،فرماندار محترم شهرستان شهریار و حضور پر شور عموم مردم برگزار شد عنوان کرد: مناسبت های متعددی را داریم که اولین ان فرا رسیدن سالروز وفات عبدالعظیم حسنی(ع) است، که در خصوص این بزرگواران هر چه بگوئیم در اجتهاد،پیاده کردن اسلام ناب و مبارزه با دشمنان و ... کم است و امروز هم ما باید مراقبت کنیم که اسلام ناب محمدی را جاری و ساری داریم و با دشمنان که به دنبال ایجاد اسلامی آمریکایی هستند مقابله کنیم.

وی گفت:دراین ایام روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی است که به نوعی این اقدامات که برخی انجام میدهند کاری ستیز جویانه است ، اما این را باید بگوئیم که دین اسلام دین مرهمت است و این را به دشمنان میگوئیم که امروز همانگونه که رهبری فرمودند :دشمنان غلط میکنند که در خصوص حقوق بشر حرف میزنند ،آن هم آنهایی که جنایاتی را انجام داده اند و یا حامی آن بوده اند ،امروز اگر بخواهیم جنایت دشمنان ،آمریکا و اسرائیل را بنویسیم صد ها کتاب میشود که معلوم نیست با چه رویی از حقوق بشر هم حرف میزنند.

وی بیان کرد:امروز باید مراقبت کنیم که دشمنان با هجمه های خود کار را به جایی نرسانند که مردم در مقابل جانبازان و ایثارگران بایستند و بگویند که چرا اصلا در دفاع مقدس بوده اند،اینها همه باید مراقبت شود ،امروز آمریکا و انگلیس و اسرائیل به دنبال بهره بردن از هر موضوعی در کشور است ،امروز سازمان ملل باید همانگونه که رهبری فرمودند: بیدار شود ،امروز دشمن سمبه تبلیغاتش پر زور است و باید مراقبت کنیم.

سالمی تصریح کرد:امروز همه ما وظیفه داریم ، که با همه هجمه ها و گرانی ها و مشکلات و موضوعات مرتبط به بازار باید بگوئیم :مسئولان کشور باید مشکلات مردم را ببینند و این مشکلات را شوخی نگیرند و ادامه داد:مشکلات حل شدنی است و با اتحاد میان مردم و مسئولان و همراهی تمام قوا این مشکلات رفع خواهد شد ، چرا که ؟ هر سه قوه باید در کنار هم قرار بگیرند و در بخش دیگر باید مراقب کنیم که فشار اقتصادی ،روانی و فشار عملی که رهبری فرمودند را انجام دهیم و وظیفه رسانه ها روشن کردن این موضوعات هستند.

امام جمعه شهریار عنوان کرد:امروز در کنار صبر و استقامت باید مراقبت کنیم و مردم نیز همچون گذشته پشت مسئولان و نظام و انقلاب باشند و امروز در زمانی است که با بصیرت باید باشیم تا دشمنان از ایجاد ناامیدی و فاصله انداختن بین مردم و مسئولان بهره نتوانند ببرند و باید مراقبت کرد ، اتحادمان هر چه بیشتر شود و در کنار این موارد مسئولان باید مراقب گرانی و مشکلات و ... باشد و از قوه قضائیه میخواهیم که با سو استفاده گران با شدت بیشتری برخورد کنند و بسیار لازم است که مراقب باشیم که دشمن وارد نشود که از قاتل ، مظلوم بتواند بسازد و اگر لاجوردی ها و بهشتی ها مظلوم شدند ؛ این بود که آنها در مقابل دشمنان ایستادند و نگذاشتند جای شهید و مظلوم با چیز دیگری عوض بشود و امروز لازم است که هم مردم و هم مسئولان بیش از پیش کشور و نظام و انقلاب را دوست داشته و در جهت پیشرفت آن قدم برداریم و مسئولان نیز،باید مردم را دلگرم کنند.