×

هشدار

JFolder: :فایلها: مسیر یک پوشه نیست. مسیر: /home2/mosallas/public_html/images/image/khotbe/96/01/1397-04-15/

×

توجه

تذکرگروه نخبگان طراح به ایجاد کننده گالری تصویر در این مطلب : در رندر کردن تصاویر گالری به مشکل خوردیم . لطفا مطمئن شوید که مسیر پوشه تصاویر را بدرستی وارد نموده اید . در حال حاضر ، اشتباه شما وارد کردن این مسیر است یا اشتباه وارد نموده اید یا اضافه نوشته اید و باید حذف کنید : images/image/khotbe/96/01/1397-04-15/

خطبه های نماز جمعه 15 تیر 1397

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار
وبا سخنرانی قبل از خطبه های جناب آقای مهندس طاهری:فرماندار محترم شهرستان شهریار
و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید

دانلود صوت سخنران:جناب آقای  مهندس طاهری

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

 

حجت الاسلام والمسلمین سالمی: امام جمعه محترم شهرستان شهریار

در خطبه اول نماز جمعه شهرستان شهریار ضمن دعوت خود و دیگران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت:امام صادق علیه السلام فرمودند:پنج خصلت ضروری است در زندگی انسان ، که اگر یکی نباشد سه مشکل در زندگی و جامعه رخ میدهد که زندگی ناقص،مشکل برای تعقل و همچنین فکر مشغولی است و این سه مورد موجب ناقص بودن زندگی است.

وی بیان کرد:اولین این موارد :سلامتی است و این را باید گفت قدر سلامتی را هر لحظه باید دانست و دومین: آن بحث امنیت است ،که بسیار لازم و ضروری است،البته ما برای داشتن امنیت از آغاز تا امروز صدها هزار شهید داده‌ایم و سومین : موضوع وسعت در رزق و داشتن عدم مشکل مالی است و بعد از آن داشتن انیس موافق است که انیس موافق در سه چیز است: که اول: همسر خوب ؛که خوب موجب رشد جامعه و خانواده است و دوم: داشتن فرزند خوب ؛مسئول و متدین و...است و سوم: داشتن رفیق خوب و همنشین مناسب و جوانمرد است و پنجمین: خصلت و مورد که راس همه آنها است داشتن رفاه و آرامش و آسایش است و عدم داشتن حسادت است.

امام جمعه شهریار در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی شهریار که با حضور پرشور مسئولان و عموم مردم نمازگزار شهریار برگزار شد بیان کرد:در ایام شهادت امام صادق(ع) قرار داریم ،که این ایام را به همه مسلمین جهان تسلیت میگوئیم و باید این را گفت که هیئات مذهبی توجه ویژه ای داشته باشند و روز و شب این روز را با حضور پر شور و شعور خود مروج فرهنگ ناب تشیع باشد و شهرداری ها و ادارات نیز بسیار ارزنده است که شهر را آذین سیاه ببندند.

سالمی عنوان کرد:در روزهای اخیر در فرانسه همایشی برگزار شد و شاهد هم پیاله بودن منافقین و فرانسه بیش از گذشته نمایان شد و حرفهایی مانند ؛ ایجاد مشکل بیشتر برای ایران اسلامی را از دشمنان خواستند، اما این را باید گفت که در آن زمان که آنها در ایران به واسطه بنی صدر خائن در ایران بودند کاری از پیش نبردند و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه با خلل روبرو نخواهد شد و شما تفاله ها را به زباله دان تاریخ خواهد ریخت،این را به دشمنان و منافقین میگوئیم که مردم هیچ گاه از نظام دور نشده و نخواهند شد.

وی تصریح کرد:در 21تیر ماه روز ملی حجاب و عفاف را داریم ،که این روز در گذشته موارد متعددی را در دل خود دارند ،امروز همه ما باید توجه داشته باشیم که در حوزه عفاف و حجاب اقدامات مهمتری انجام شود چرا که دشمن به دنبال ایجاد خلل است در مسیر عفاف و حجاب،امروز همه ما در کنار رعایت این موارد باید مروج و آمر به این معروف و بی تفاوت نبودن در خصوص بی حجابی است و همه باید سفیر حجاب و عفاف در جامعه باشیم.

عزیزان ما ،بعضی از مسئولین در روز جمعه در محوطه مصلی میز خدمت میگذارند وما افتخار میکنیم و هر مسئولی که بخواهد سخنران قبل از خطبه ها بشود وهمزمان با سخنرانی قبل از خطبه های مسئول محترم همکاران محترمشان در محوطه مصلی مشغول خدمت به مردم میباشند اما !!!! اما انتظارمان این است که اگر بعضاً خواهران بزرگوار می آیند، برای برپایی میز خدمت در بین خواهران !!!مکان ، مکان نماز جمعه است ، باید حفظ حجاب اسلامی رعایت شود ، نه آن طوری که بعضا خودشان دوست دارند !! نه خیر !! حفظ حجاب اسلامی ، اینجا نماز جمعه است وتریبون نماز جمعه جای تبلیغ حجاب وعفت است واینها را ما انتطار داریم وخواهرانی که هر خدماتی را می خواهند ارائه دهند باید با مسئول واحد خواهران ستاد برگزاری نماز جمعه شهریار هماهنگی های لازم را انجام دهند وبه قوانین ستاد نماز جمعه عمل کنند واحترام بگذارند.

و نکته دیگری که باید بیان شود ، مسئولان امروز باید به فکر مردم باشند و پیگیر رفع مشکلات مردم بوده و اگر در حوزه صنفی اتفاقی در منطقه و استان و ... رخ میدهد باید این مسئله صنفی پیگیری شود و همچنین مشکلات مردم در سطح ملی نیز لازم است هر سه قوه در کنار هم مشکلات مردم را رفع کنند و امروز دیگر نباید با تسویه حساب های شخصی بخواهیم مسائل را نگاه کنیم و بسیار ارزنده است که مسئولان مشکلات مردم را درک کنند و پاسخگو باشند،امروز ما با بحران روبرو نیستیم بلکه مشکل است، اما دشمن میخواهد بحران ناامیدی و یاس و فاصله گرفتن مردم از نظام و دولت را رواج دهد.

سالمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:دشمن به دنبال ایجاد فشارهای و ایجاد شلوغی در کشور است و کوچکترین مسئله را بزرگ نشان دهد ، اما راه مبارزه با دشمنان این است که شفافیت را مد نظر قرار دهیم و همچنین برخورد قاطع قوه قضائیه با سودجویان افزون تر شود و در ادامه بیان کرد که

بابت دو چیز انصافاً باید از ریاست محترم جمهور تشکر کنیم ، سردار سلیمانی هم این تشکر را فرمودند ، رئیس جمهور ما تشریف بردند به کشور سویس وبلژیک ، آنجا دیدند روسای جمهور از رژیم صهیونیستی حمایت میکنند ، وسط صحبت ایشان جناب آقای دکتر روحانی فرمود: شماها ممکنه به رژیم صهیونیستی بدهکار باشید ولی یهود به ما بدهکاره چرا؟؟ ۱_ما جان یهود را نجات دادیم ، یهود مدیون ما است ۲_ما یهود را غاصب می دانیم ۳_ما یهود ورژیم صهیونیستی را غاصب می دانیم وظالم و آنها را غیر رسمی می دانیم.
وجمله ای که باعث شد وضع بازار ما کمی عوض شود که ریاست محترم جمهور فرمود در ارتباط با : اگر به ما گفته (امریکا)نفت ایران به دنیا صادر نشود ، اشکال ندارد اگر بناست به تعبیر بنده ؛ نفت ایران به کشورهای دیگر صادر نشود ونمی گذارند ، ما هم نمیگذاریم نفت منطقه از ایران صادر شود ، چون از گذرگاه تنگه هرمز میروند، خدا را شکر این نعمت را خدای متعال به ما داده است ونرم میشوند وبه زانو در می آیند ، اگر قرار است نگذارند نفت ایران صادر شود ما هم نمی گذاریم نفت منطقه صادر شود.
ما تشکر میکنیم از این موضع گیری شفاف ریاست محترم جمهور وسردار سلیمانی هم فرمودند؛ آن رئیس جمهور وآن دکتر روحانی که ما میشناختیم این است ، دو سه هفته قبل هم بنده عرض کردم هر ندایی از روسای محترم قوا ونظام وانقلاب وکشور ،شهدا ،جانبازان،آزادگان وایثارگران،محرومین ورفع فقر ومحرومیت از هر مسئولی در جمهوری اسلامی ایران بلند شود ، این ملت آنها را حمایت می کنند.

وی تصریح کرد:تریبون نماز جمعه در اختیار مسئولان است تا بیایند و با مردم گفتگو چهره به چهره داشته باشند و در کنار این موارد امروز لازم است؛ که در حوزه مبارزه با قاچاق و حمایت از تولید ملی هر آنچه میتوانیم به کار بگیریم و در حوزه قانونی نیز دستگاه های فرا بخشی نگاه مطلوب داشته باشند و این را نیز باید گفت که برخی مشکلات رفع میشود اما امکان این هست که مقداری زمان بر باشد و همچنین این را در پایان باید خاطر نشان کرد که بحث صرفه جویی را در راس امور خود قرار دهیم نه تنها در حوزه آب ،بلکه برق و گاز هم باشد و در حوزه برق اگر یک لامپ 100 صرفه جویی انجام شود مشکلی برای تامین برق کشور رخ نخواهد داد.

 

{gallery}khotbe/96/01/1397-04-15/{/gallery}