خطبه های نماز جمعه15مرداد1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ موسی سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار

 وباسخنرانی قبل از خطبه های حاج آقا یداللهی پدر اولین شهید مدافع حرم از (ارتش جمهوری اسلامی ایران ) شهرستان شهریار و

همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران

دانلود صوت خطبه اول

دانلود صوت خطبه دوم

حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج شیخ موسی سالمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهریار که در مصلای این شهر

و با حضور پرشور مردم برگزار شد، بعد از دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه و معاصی، اظهار کرد: چند هفته‌ای است درباره علل ترک امر به معروف و نهی از منکر صحبت می‌کنیم.

 گفتیم برخی می‌گویند به ما چه ربط دارد که مردم چه می‌کنند و برخی می‌گویند امر به معروف و نهی از منکر خلاف آزادی مردم است و آمران به معروف و ناهیان از منکر با آزادی مشکل دارند.

باید پرسید که چرا در دنیا آزادی مطلق وجود ندارد، جواب آن است که آزادی مطلق خلاف عقل است، آیا بدن انسان آزادی مطلق دارد تا همه چیز را بخورد؟

 آیا بدن انسان در انجام هر کاری قدرت و آزادی مطلق دارد، ما موجود هستیم و موجود محدود و موصوف است.

وقتی موجودی محدود هستیم صفات ما نیز محدود بوده و آزادی نیز از صفات انسان است.

حتی پیامبران و ائمه اطهار(ع) نیز مطلق نیستند و آزادی مطلق در هیچ منطق و عقل سلیمی نمی‌گنجد، مگر می‌شود هر کس هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد.

در کجای دنیا دیده‌اید آزادی بی‌قید و شرط باشد؟ به برخی می‌گویم چرا فرزندت را امر به معروف و نهی از منکر نمی‌کنی، آنها در جواب می‌گویند این کار با آزادی در تضاد است اما باید بدانند که کار آنها با روش پیامبر در تضاد است.

 اسلام با آزادی موافق است که در چارچوب قانون باشد، امر به معروف و نهی از منکر یعنی محدود کردن آزادی‌های خلاف عقل و در چارچوب قانون قرار دادن آن، اسلام مخالفتی با آزادی ندارد، بلکه مخالف آزادی بی‌قید و شرط است.

 امر به معروف و نهی از منکر از بین برنده آزادی نیست، بلکه در چارچوب قرار دادن آزادی است.

 کسی که از مجرم دفاع می‌کند خود مجرم است، مؤمن چرا باید برای مجرم ریش گرو بگذارد، چراکه این آبرو باید برای امر به معروف و نهی از منکر خرج شود.

سالمی با تبریک ولادت حضرت معصومه(س) گفت: امروز 15 مرداد سالروز بمباران اتمی ژاپن توسط آمریکای ملعون است، که بیش از 160 هزار کشته و مجروح برجای گذاشت.

 با اینکه ژاپن تسلیم شده بود اما آمریکا برای آزمایش بمب اتمی خود جان هزاران انسان بی‌گناه را گرفت.

 باید پستی آمریکا و هم‌پیمانانش را بدانیم، آنها به جنایت خود در ژاپن افتخار می‌کنند.

 آمریکا به دنبال بهانه‌جویی است، این قضیه درباره ایران و برجام نیز صادق بوده و آمریکایی‌ها بهانه‌جویی‌های بسیاری برای نقض برجام کرده‌اند.

سالمی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درباره برجام گفت: برخی کوتاه آمدن‌ها و مدار کردن‌های در برابر آمریکایی‌ها حال به هم زن شده است، نباید تا به این حد در برابر دشمنان مماشات کرد.

وی در پایان متذکر شد: در هیچ جای قرآن نیامده است که با دشمنان معتدل باشیم  و با آنها مدارا کنیم، بلکه باید با دشمنان به شدت رفتار کرد.