خطبه های نماز جمعه 22مرداد1395

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور

و به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ موسی سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار

 وبامولودی خوانی حاج قاسم پناهی به مناسبت دهه کرامت وایام میلاد پربرکت وبا سعادت امام رضا(ع)برگزار گردید

وهمچنین در بین الصلاتین امام جمعه محترم وریاست محترم ستاد برگزاری نماز جمعه شهریار

از طلبه بسیجی که در دوره یک ساله نائل به کسب حفظ کل قرآن در جوار بارگاه ملکوتی ثامن الحجج شده بودند با اهداء جایزه ولوح از ایشان تقدیر به عمل آوردند

دانلود مولودی خوانی آقای پناهی

دانلود صوت خطبه اول

دانلود صوت خطبه دوم

حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج شیخ موسی سالمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهریار

که در مصلای این شهر و با حضور پرشور مردم برگزار شد، بعد از دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه و معاصی، اظهار کرد: تقوا مسیر نجات‌بخش انسان‌هاست.

وی بیان کرد: به مناسبت دهه کریم خوب است چند خصوصیت از خصوصیت‌های انسان‌های کریم ذکر شود، انسان کریم دارای خصوصیات اخلاقی فراوانی است از جمله در گرفتن انتقام عجول نیست، غافل از ارحام خود نیست، خلف وعده در مرام وی نیست و اهل جود و سخاوت است.

 انسان کریم هرگز دروغ نمی‌گوید، در معاشرت با مردم بسیار اهل گذشت است، زود از اشتباه دیگران می‌گذرد، خیر‌خواه مردم و اهل نصیحت است، پیش از اینکه نیازمند نیاز خود را مطرح کند نیاز وی را رفع می‌کند و ... .

 در پی سلسله مباحث هفته‌های گذشته در خصوص علل ترک امر به معروف و نهی از منکر باید عرض کنم که انسان کریم نه‌تنها گناه نمی‌کند بلکه از کار‌های لغو نیز پرهیز می‌کند.

 انسان کریم در مقابل گناه سکوت نمی‌کند بلکه به امر به معروف و نهی از منکر می‌پردازد و در مقابل مرتکبان گناه در جامعه اسلامی زود لباس مولایش امام حسین (ع) را می‌پوشد و به تذکر و نصیحت می‌پردازد.

 باید مانند سرور کریمان عالم امام رضا (ع) بصیرت رضوی داشته باشیم و خام لبخند‌های ظاهری دشمنان نشویم و به وعد‌ه‌های پوچ و احترام ظاهری دشمن اعتماد نکنیم.

 نباید به وعده‌های تو‌خالی دشمن دل‌خوش کرد همانگونه که امام رضا (ع) به احترام و وعده‌های دروغین مأمون ملعون اعتماد و دل‌خوش نکرد.

وی بیان کرد: برای بد‌عهدی‌های دشمن به ویژه آمریکای جنایت‌کار می‌توان شاهد مثال‌های بیشماری ذکر کرد از جمله بد‌عهدی آمریکا نسبت به اعتماد مصدق که به‌جای اینکه به مردم، علمای دین و از همه بالاتر توکل به خداوند کند به شیطان بزرگ اعتماد کرد عاقبت این اعتماد را که کودتای همان آمریکای بدعهد بود به خوبی دید.

 چرا خیلی دور برویم همین کودتای نافرجام اخیر آمریکا و همپیمانان اروپایی وی در ترکیه شاهد مثال خوبی است که نشان دهد این بدعهدان حتی به نوکر خود هم رحم نمی‌کنند و اگر شخص نوکرتری را بیابند نوکر قبلی را به هر شکلی کنار می‌زنند.

وی خاطرنشان کرد: فرق مصدق با اردوغان این است که اردوغان به مردم اعتماد کرد و سرنگون نشد اما مصدق به جز آمریکا به کس دیگری اعتماد نکرد و سرنگون شد.

 نتیجه 6 ماه اعتماد به آمریکا پس از برجام برای مردم ایران چه بود جز اضافه شدن مشکلات دیگر برای آنها، اعتماد به آمریکا همیشه زیانبار بوده است و حاصلی به جر پشیمانی دارد