خطبه های نماز جمعه 29مرداد1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ موسی سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار 

وبا سخنرانی قبل از خطبه های حاج محسن فلاح از آزادگان دوران دفاع مقدس به مناسبت (26مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی)و

همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران قبل از خطبه ها

دانلود صوت خطبه اول

دانلود صوت خطبه دوم

 

حضرت حجت‌الاسلام ‌والمسلمین حاج شیخ موسی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهریار

که در مصلای این شهر و با حضور پرشور مردم برگزار شد، بعد از دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه و معاصی، اظهار کرد: در سلسله بحث‌های

هفته‌های گذشته در خصوص علل ترک امر به معرف به نهی از منکر عرض شد که بعضی علت ترک این فریضه الهی را این می‌دانند که ما کار به خوب و بد مردم نداریم، امر به معرف به نهی از منکر خلاف آزادی مردم است یا گناه مردم به ما ربطی ندارد که به تفصیل پاسخ آنها را دادیم.

وی بیان کرد: در خطبه این هفته نیز به بعضی دیگر از علل ترک امر به معرف به نهی از منکر می‌پردازیم، بعضی از مردم به علت شرم و حیا این واجب الهی را ترک می‌کنند اما این حیا و شرم احمقانه است و باید در مقابل شخص خلاف‌کار خجالت و شرم و حیا را کنار گذاشت و قاطعانه به امر به معرف به نهی از منکر پرداخت مانند امامان معصوم (ع) که هرگز در مقابل گناه‌کاری خلفای وقت سکوت نکردند.

 روز یکشنبه هفته آتی روز جهانی مسجد است که در چنین روزی در سال 1969 میلادی صهیونیست‌های ملعون به مسجدالاقصی حمله کرده و آن را به آتش کشیدند.

 نماز جمعه و جماعت وحدت آفرین است و دشمنان اسلام این وحدت را در جهان اسلام نمی‌خواهند بنابراین به نحوی جلوی نماز جمعه و جماعت را می‌گیرند.

 صنعت دفاعی کشور علی‌رغم سنگ‌اندازی و دشمنی دشمنان و به کوری چشم آنان رشد کمی و کیفی بسیار خوبی کرده است و در این زمینه ایران اسلامی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و باید به تأسی از قرآن حد یقفی در رشد صنعت و امور نظامی برای خود قائل نباشیم.

وی ابراز کرد: هفته دولت را در پیش رو داریم از همین‌جا ضمن گفتن خسته نباشید به تمام خدمتگزاران مردم و عرض تهنیت و تبریک با این عزیزان تنها چند توصیه رهبر معظم انقلاب را به دولت مردان واگویی می‌کنم باشد که همه ما مسؤولین اعم از دولتی یا غیردولتی به این نصایح با دل و جان عمل کنیم.

 مردمی بودن دولت، طعمه و وسیله کار ندانستن مسؤولیت، آماردهی واقعی و ملموس به مردم از توصیه‌های رهبری است، پایین آمدن تورم را مردم باید بگویند و لمس کنند نه آمار‌های آنچنانی، مردم باید بگویند کار ما در اداره کشور خوب است یا بد نه ما خود آماروار عملکرد‌های خود را لیست کنیم و بگوییم بسیار خوب کار کردیم.