خطبه های نماز جمعه 5شهریور1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین رفیعی؛امام جمعه موقت شهرستان شهریار 

وبا سخنرانی قبل از خطبه های دکتر ناجی؛فرماندار محترم شهریار به مناسبت (هفته دولت)و

همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران

دانلود صوت خطبه اول

دانلود صوت خطبه دوم

 

حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر رفیعی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهریار

که در مصلای این شهر و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد، بعد از دعوت نمازگزاران و خود به تقوای الهی اظهار کرد: اگر جامعه مسلح به سلاح تقوا باشد شکست برای آن متصور نیست.

امام جمعه موقت شهریار بیان کرد: در صورتی که جامعه تقوا را فراموش کند و این اصل از بین برود، هیچ چیزی انسان را به جایی نمی‌رساند.

 تقوا باعث قبولی اعمال است و به بهترین وجه نیز پذیرفته می‌شود؛ تقوا باعث رشد انسان است.

در هفته دولت هستیم جا دارد که این هفته را به دولتمردان، رئیس جمهور، وزیران، فرماندار شهرستان شهریار و تمام کسانی که در مجموعه دولت به امر خدمت‌گزاری به مردم مشغول هستند، تبریک بگوییم.

امام جمعه موقت شهریار گفت: امام علی(ع) می‌فرمایند که از خدمتگزاری خود توقع تشکر ندارم، به این دلیل که من هنوز در نیمه راه خدمت هستم و خدمت خود را کامل نکرده‌ام که لازم باشد از من تشکر شود.

وی اظهار کرد: مردمی که هشت سال دفاع مقدس را مدیریت کردند، شهید دادند، از سختی‌ها نهراسیدند و با آن ساختند، هر سال در یک انتخابات شرکت کردند و به مسؤولان رأی دادند، حال نیز برای دفاع از کشور و مبارزه با تروریسم به بیرون از مرزهای کشور می‌روند و جان خود را در راه سربلندی و امنیت کشور تقدیم می‌کنند مردمی هستند که باید از آنها تشکر شده و به آنها خدمت شود، نه اینکه توقع این باشد که آنها از مسؤولان تشکر کنند.

 مردم ما مردم نابی بوده و مردمی هستند که بزرگ‌ترین خدمات برای سپاس از آنها هیچ است، البته این دولت و دیگر دولت‌ها خدمات بسیاری انجام داده‌اند اما هنوز میان راه هستیم و شایسته نیست که مسؤولان وسط بنشینید، از خود تعریف کنند و توقع تشکر داشته باشند.

 ژاپنی‌ها به خدمت کردن مشهور هستند، خدمت کردن به مردم فرهنگ اسلامی ماست، امام علی(ع) می‌فرمایند که من علی باید خدمت خود را کامل کنم.

 رهبر معظم انقلاب در دیدار با ائمه جمعه و جماعات کشور فرمودند که ائمه جمعه و جماعات کشور هواسشان جمع باشد و جوانان را جذب مساجد کنند، این کلام بسیار درستی است که ایشان فرموده‌‌اند.

 ما در سطح کلان کشور به مساجد توجه نکرده‌ایم، مساجد نباید از جوانان خالی از جوانان شود، چراکه این امر یک خطر بزرگ است، اگر این قشر از جامعه در مساجد نباشند حتماً در جای دیگری هستند که شاید خطرآفرین باشد.

 سازمان تبلیغات اسلامی در این راستا در هر شهرستانی که هست باید برای ائمه جماعت دوره‌های توجیهی بگذارد تا بیشتر به علم جذب جوانان و اینکه چگونه جوانان را به مساجد بکشانند مسلح شوند.

وی در پایان متذکر شد: در جهان امروز دشمنان علیه دین و فرهنگ مسلمانان خود را به سلاح‌های متعدد نرم‌ افزاری و سخت افزاری مسلح کرده‌اند، به همین دلیل ائمه جماعات نیز باید خود را در این زمینه به علم روز مسلح کنند.