خطبه های نماز جمعه26شهریور1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار 

وبا سخنرانی قبل از خطبه های  جناب آقای ذبیحی (رئیس محترم اداره آموزش وپرورش شهریار)و

همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران قبل از خطبه ها

دانلود صوت خطبه اول

دانلود صوت خطبه دوم

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ موسی سالمی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهریار

که در مصلای نماز جمعه این شهر و با حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شد، بعد از دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت، اظهار کرد: رعایت تقوای الهی مایه آرامش نفس و آسایش خیال مؤمنان است.

وی به مناسبت میلاد با سعادت امام هادی (ع) بیان کرد: متوکل ملعون به امام هادی (ع) شکایت می‌کند که به من محبت و لطف نداری، امام (ع) در جواب آن ملعون می‌فرمایند که از کسی که زندگی وی را تیره

و تلخ کردی صفا و محبت نخواه، تو زندگی من و شیعیان مرا تلخ کردی حال از ما توقع لطف و محبت داری.

 امروز نیز کسانی که نهایت جنایت را به بشر می‌کنند و ادعای حقوق بشر را دارند.

 امروز سالروز کشتار بیرحمانه مسلمان توسط صهیونیست‌های جنایت‌کار و شریک و متحد مدعیان حقوق بشر در صبرا و شتیلا است، در این جنایت یک هزار نفر انسان بی‌گناه و مظلوم به خاک و خونین کشیده شدند.

 فردا روز شنبه سالروز شعر و ادب فارسی است و همچنین بزرگداشت استاد شهریار باید توجه کرد که زبان فارسی در معرض خطر قرار گرفته است، روی کیف‌ها و وسایل آموزشی دانش‌آموزان ما الفاظ بیگانه چه می‌کند؟

 برخی انسان‌های نا‌آگاه یا غرب‌زده مغرض این روزهای لباس‌هایی را می‌پوشند که بر روی الفاظ زشت به زبان انگلیسی دیده می‌شود یا بعضی بی‌سوادن برای اینکه خود را با‌سواد نشان دهند از الفاظ انگلیسی در کلامشان به‌وفور استفاده می‌کنند.

 پیشاپیش عید سعید غدیر خم را به ولایت دوستان مؤمن تبریک و تهنیت می‌گویم، عید غدیر، عید مظلومان، بی‌پناهان، بینوایان و مستضعفان است اگر می‌گذاشتند در غدیر خم ولایت علی (ع) حاکم شود الان دیگر مستضعفی وجود نداشت.

غدیر از علی غدیر است نه علی از غدیر این علی است که غدیر را بزرگ کرد نه غدیر علی را، مردم عادی هستند که با پست مقام بزرگ می‌شوند و هنگامی که پست و مقام از آنها گرفته شد دیگر احساس بزرگی نمی‌کنند اما برای علی پست و مقام ارزش محسوب نمی‌شود این علی است که به پست و مقام اعتبار و ارزش می‌بخشد.

وی بیان کرد: آنچه ما باید از غدیر درس بگیریم اطاعت از ولایت است، تمسک به ولایت علامت و نشانه دارد و آن اطاعت از علی (ع) است نمی‌توان هر گناهی مرتکب شد و خود را تابع علی (ع) دانست.

سالمی در پایان متذکر شد: امروز جنگ دشمنان علیه مردم ایران اسلامی با ابزار فساد آغاز شده است این جنگ به مراتب بدتر از جنگ نظامی است این جنگ ایمان و انسانیت را از بین می‌برد.