خطبه های نماز جمعه 2مهر1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار 

وبا سخنرانی قبل از خطبه های  جناب سرهنگ طالبی (فرمانده بسیج فرهنگیان ودانش آموزی ناحیه شهید باهنر تهران)و

همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران قبل از خطبه ها

دانلود صوت خطبه اول

دانلود صوت خطبه دوم

 

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ موسی سالمی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهریار

که در مصلای نماز جمعه این شهر و با حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شد، بعد از دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت، اظهار کرد:

باید در همه حال به رعایت تقوای الهی توجه داشت، به دلیل اینکه این امر اصلاح‌کننده امور است.

امام جمعه شهریار با تبریک ایام امامت و ولایت و همچنین هفته گرامیداشت دفاع مقدس بیان کرد: هشت سال دفاع مقدس باعث برکات بسیاری برای ملت ایران شد، این دوران باعث ترویج ارزش‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در ایران اسلامی شد.

 باید راه و رسم شهدا در جامعه گسترش یابد، آنها برای عزت ایران اسلامی جان خود را فدا کردند که معامله‌ای پرسود با خداوند بود، امروز نیز عمل به توصیه‌های شهدا و پیمودن راه آنها وظیفه ماست.

 اگر فرهنگ هشت سال دفاع مقدس را در جامعه نهادینه کنیم می‌توانیم به راحتی در جنگ نرم نیز پیروز شویم، این فرهنگ عزت‌آمیز است، به همین دلیل دشمن از ترویج آن واهمه دارد.

 بعد از به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی ایران، استکبار که از جانب این انقلاب احساس خطر می‌کرد به واسطه صدام جنگی نابرابر را علیه ملت ایران تحمیل کرد.

 با اینکه صدام از حمایت جهانی برخوردار بود، ملت ایران با توکل به خداوند و با روحیه ایثار و شهادت‌طلبی در مقابل دشمن تا دندان مسلح که به آخرین تسلیحات بلوک غرب و شرق مجهز شده بود، ایستادگی کرد و در نهایت به پیروزی رسید.

 هشت سال دفاع مقدس باعث شد تا در بسیاری از زمینه‌ها به ویژه در صنعت نظامی به خودکفایی برسیم اما امروز برخی با اظهارات نسنجیده به دنبال تضعیف بنیه دفاعی کشور هستند.

تقویت بنیه نظامی کشور یک امر طبیعی است که حتی قرآن نیز به آن تأکید دارد، به همین دلیل باید با تقویت زیرساخت‌های نظامی کشور دشمنان را از تعرض به کشور به واهمه انداخت