خطبه های نماز جمعه 9مهر1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار 

وبا سخنرانی قبل از خطبه های  سردار خانچرلی ؛ فرمانده محترم نیروی انتظامی ویژه غرب استان تهران (به مناست هفته نیروی انتظامی)و

همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران قبل از خطبه ها

دانلود صوت خطبه اول

دانلود صوت خطبه دوم

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ موسی سالمی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهریار

 که در مصلای نماز جمعه این شهر و با حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شد، بعد از دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت، اظهار کرد: رعایت تقوای الهی زمینه‌ساز تمام خوبی‌هاست.

 فرارسیدن ماه خون، غم و اندوه را به تمام شیفتگان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) تسلیت عرض می‌کنیم در سلسله مباحث هفته‌های گذشته در خصوص علل ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر مسائلی مطرح شد در این خطبه به یکی دیگر از این علل می‌پرداریم.

 از علل دیگر ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر از سوی مردم احساس ترس است، ترس از اذیت و آزار، ترس از دست دادن اموال، ترس از جان و ترس از دست دادن پست و مقام.

 این احساس ترس باعث ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر از سوی برخی مردم از مردم است اما باید بدانیم عمل به این فریضه الهی نه رزق کسی را می‌گیرد و نه جان کسی را زیرا عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر دستور و فرمان خداوند است و خود پشتیبان مؤمنان است.

 امروز سالروز همبستگی و حمایت از کودکان فلسطین است و چه تقارن معناداری این روز داشته با به درک واصل شدن شیمون پرز این جلاد و ملعون که کشتار بسیاری از کودکان فلسطینی و مسلمان به دست ناپاک وی انجام شده است.

 به فرموده حضرت علی (ع) دشمن ظالم باشید و دوست مظلوم بنابراین ملت ایران به دستور اسلام مدافع مظلوم است، یکی از علل اختلاف افکنی دشمنان به خصوص آمریکا در میان مسلمان و حتی در داخل کشور که امروز به شدت گرفتار آن هستیم همین غافل شدن ما از مظلومان فلسطینی است.

هفته نیروی انتظامی را به تمام کارکنان مؤمن، انقلابی و زحمتکش این نیرو و همچنین مردم مؤمن حامی و دوستدار این نیرو تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

 نیروی انتظامی در پی خواسته مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کشور باید حداقل ده میلیون حافظ قرآن داشته باشد، تربیت 134 هزار نفر حافظ قرآن را بر عهده گرفت و تاکنون موفق شده 47 هزار حافظ قرآن تربیت کند.

 نیروی انتظامی ویژه غرب استان تهران نیز به نوبه خود سهم خوب تربیت 800 نفری حافظ قرآن در کارنامه دارد و قصد دارد تا پایان امسال این مقدار را به یک هزار حافظ قرآن افزایش دهد و این تحول عظیمی است که نشانگر تدین این نیرو است و از این حیث مقام اول را در کل کشور دارد.

وی تصریح کرد: موضوع دیگر مطرح این روزه‌ها در جامعه موضوع مشورت رئیس جمهور سابق آقای احمدی‌نژاد با ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری است، مقام معظم رهبری در پاسخ به وی با نظر مشورتی امر فرمودند که به صلاح است به عنوان نامزد در انتخابات آتی ریاست جمهوری وارد نشود، ایشان در این توصیه نظرشان بر عدم دو قطبی شدن جامعه است و تنها جنبه راهنمایی داشته نه دستور.

 شاید دشمنان دوست داشتند با آمدن احمدی‌نژاد به میدان این دو قطبی ایجاد شود و این‌گونه ارائه نظارت مشورتی دادن در زمان امام خمینی (ره) نیز وجود داشته است.

ای‌کاش نخبگان و بزرگان جامعه به این موضوع ورود پیدا می‌کردند و نمی‌گذاشتند حضرت آقا وارد این موضوعات شود، مهم آن است که احمدی‌نژاد برعکس بعضی افراد که به راهنمایی‌های رهبری عمل نکردند و جامعه را به آشوب و فتنه کشاندند، وی این راهنمایی مقام معظم رهبری را پذیرفت و اطاعت کرد.