خطبه های نماز جمعه 16مهر1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار 

وبا سخنرانی قبل از خطبه های حضرت حجت الاسلام والمسلمین کیانژاد و

همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران قبل از خطبه ها

دانلود صوت خطبه اول

دانلود صوت خطبه دوم

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ موسی سالمی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهریار

که در مصلی نماز جمعه این شهر و با حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شد، بعد از دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت، اظهار کرد: باید رعایت تقوای الهی را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

 در خطبه‌های هفته‌های گذشته پیرامون علل ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر بحث شد

 گفتیم یکی از دلایل ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فریضه‌ای الهی ترس محسوب می‌شود.

 انسان در این حین می‌ترسد با انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر جان، مال، مقام یا خانواده‌اش به خطر بیفتد و برای همین به این کار اقدام نمی‌کند.

 یکی دیگر از دلایل ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر این است که برخی می‌گویند اگر من این کار را انجام ندهم چه اتفاقی می‌افتد، به این دلیل که با یک گل بهار نمی‌شود.

 در جواب این افراد باید گفت که مؤمن لازم است تا در همه حال و همه جا خط‌شکن باشد و با یک گل بهار نیز می‌شود، با یک گل محمدی و یک گل حسینی بهار شد.

 بالاترین جهاد این است که انسان جلوی بزرگ‌ترین ظالم بایستد، این یک احساس و یک تکلیف است و باید به این وظیفه عمل کرد.

 در زمان امام حسین(ع) بزرگ‌ترین ظالم یزید بود، در زمان امام حسین(ع) نیز بزرگ‌ترین ظالم معاویه بود، برای همین ایشان به مقابله با آنها پرداختند.

 به همین دلیل وظیفه همه مسلمانان این است که در هر زمانی علیه ظالم زمان خود به پا خیزند و سکوت نکنند و از هیچ چیز و هیچ کس نترسند، به این دلیل که عمل به وظیفه، الطاف الهی را زیاد می‌کند.

 ایام محرم دهه امر به معروف و نهی از منکر است و باید از امام حسین(ع) درس بگیریم و مانند ایشان عمل کنیم، چراکه انجام این فریضه باعث اصلاح جامعه می‌شود.

 امروز شانزدهم مهر ماه مصادف با سالروز شهادت سردار رشید حاج حسین همدانی است که از مدافعان حرم اهل بیت(ع) بود و سال گذشته در همین روز در دفاع از حرم حضرت زینب(س) به فیض شهادت رسید.

 این مرد بزرگ در ماجرای شهادت سردار شوشتری بسیار گریه و بی‌تابی می‌کرد، از وی دلیل این کار را پرسیدند، سردار همدانی در جواب گفت که من باید شهید می‌شدم، چراکه سردار شوشتری به جای من به این مأموریت رفت.

 این سردار رشید اسلام در جریان فتنه 88 دو شبانه روز نخوابید و می‌گفت که باید به برای رفع این معضل به امام‌زادگان زنده مراجعه کنیم از وی پرسیدند امام‌زادگان زنده چه کسانی هستند گفت که آنها جانبازان ما هستند که باید از آنها بخواهیم دعا کنند این فتنه رفع شود.