خطبه های نماز جمعه 30مهر1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار

و با سخنرانی قبل از خطبه های مهندس محمودی؛نماینده محترم مردم شهرستانهای شهریار ،قدس وملارد در مجلس شورای اسلامی و

همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران قبل از خطبه ها

دانلود صوت خطبه اول

دانلود صوت خطبه دوم

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ موسی سالمی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهریار

 و با حضور پرشور اقشار مختلف مردم برگزار شد، بعد از دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت، اظهار کرد: رعایت تقوای الهی حلال مشکلات جامعه بشری است.

 در پی سلسله مباحث هفته‌های گذشته در خصوص علل ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید عرض کنم توقع نابه‌جا برخی از آمران به معروف و ناهیان از منکر است که می‌پندارند باید آنچه آنها می‌گویند خاطیان بپذیرند.

 در راه انجام این فریضه اسلامی سختی وجود دارد گاهی طرف مقابل بی‌خرد است گاه ناسزا شنیدن است و گاه مانند امام حسین (ع) شهید شدن این‌طور نیست هرچه ما بگوییم پذیرفته شود مگر دستورات پیامبران و ائمه (ع) را همه پذیرفتند آیا همه مسلمانان نماز می‌خوانند پس این بزرگواران نیز باید از امر به حق و درستی دست بر‌داشتند.

 آیا توصیه پزشکان مبنی بر نکشیدن سیگار یا ... را تمام مردم عمل می‌کنند اما آنها دست از توصیه خود دست بر نمی‌دارند اصلاً ثواب عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در همین سختی‌ها است که در آن وجود دارد.

 فردا سالروز شهادت حاج‌آقا سید مصطفی فرزند بزرگوار حضرت امام (ره) است اکثر مسؤولان رده بالای مملکت در آن ایام از شاگردان ایشان بودند، هنگامی که خبر شهادت حاج‌آقا سید مصطفی را به امام (ع) دادند ایشان فرمودند که من از مصطفی امید‌ها داشتم و شهادت وی از الطاف خفیه الهی است.

 در هفته آتی سالروز آمار و برنامه‌ریزی را داریم جا دارد از تمام ملت ایران که در این امر مهم مجدانه شرکت کردند و تمام دست‌اندرکاران این امر از مسؤولان کشوری، استانی و شهرستانی تقدیر و تشکر کنم.

 سالروز تأسیس سازمان ملل را در پیش داریم، امروز این سازمان یک لکه ننگ است سازمانی که خادم و جیره‌خوار ظالمان و در خدمت آنهاست و برای بلعیدن کشور‌های مظلوم جهان درست شده است و حق وتو چند کشور قدرتمند دال بر این مدعا است.

چند جاسوس از طرف محاکم ما به حبس محکوم شده است آن‌وقت صدای وا حقوق بشرای این مدعیان دروغین حقوق بشر بلند شده است اما در مقابل هزاران جنایتی که در روز از آمریکا و نوکرانش سر‌می‌زند خفه شده‌اند آیا مردمی که چند روز اخیر در مراسم ترحیم در یمن توسط نوکرشان رژیم منحوس و کودک‌کش آل‌سعود به خاک و خون کشیده شدند بشر نیستند پس چرا خفه شده‌اید و چیزی نمی‌گویید یعنی دلار‌های این رژیم جنایتکار حقوق بشر را کشک کرده است؟

وی در پایان متذکر شد: تحولاتی که در سوریه و عراق دارد این روز‌ها رخ می‌دهد برای اسلام افتخارآمیز است تمام اقشار عراق از شیعه گرفته تا سنی، مسیحی، ایزدی، کرد و عرب دست به دست هم داده‌اند تا داعش را از سرزمینشان بیرون کنند، این اتحاد مرهون مرجعیت بزرگوار عراق است و این اتحاد در مقابل داعش مورد تأیید و حمایت ایران نیز است.