خطبه های نماز جمعه 12آذر1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حیدری؛امام جمعه موقت شهرستان شهریار

و با سخنرانی قبل از خطبه های آقای مرادی؛معاونت محترم اداره بهزیستی شهرستان شهریار(به مناسبت روز جهانی معلولین)و

همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران قبل از خطبه ها

دانلود صوت خطبه اول

دانلود صوت خطبه دوم

خلاصه خطبه ها

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری؛ امام جمعه موقت شهریار ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم شهریار در مصلی امام خمینی این شهر همراه بود، پس از دعوت همگان به تقوای الهی ضمن گرامیداشت فرارسیدن روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: روز قانون اساسی میهن عزیز ما روز میثاق ملی ملت ایران است که این ثمره خون شهدای جنگ تحمیلی است .امام خمینی(ره) فرموده اند در اسلام حکومت، حکومت قانون است حتی حکومت رسول الله(ص) و حضرت علی(ع) نیز بر پایه قانون بوده است. در کشوری که قانون اسلامی حکومت نکند نمی توان آن را کشوری اسلامی دانست چرا که همه ارکان یک کشور اسلامی بر مبنای قانون اسلامی آن کشور است.

ایشان گفت: روز جهانی معلولین و روز بیمه را در پیش داریم.بر خود لازم می دانم به دست اندرکاران و خادمین  در این عرصه دست مریزاد و خدا قوت عرض کنم. همه ما می دانیم این عزیزان چقدر زحمت می کشند اما این نکته را باید گفت که این خدمات آن ها تمام کار نیست چرا که جا برای کار بیشتر و بهتر نیز وجود دارد.

حجت الاسلام حیدری اضافه کرد: از عزیزانی که متمول هستند تقاضا می کنم در کارهای خداپسندانه که برای آن ها صدقات جاریه نیز خواهد بود شرکت کنند و به اندازه وسعشان به نیازمندان و فقیران کمک کنند چرا که این امر کاری بسیار ارزشمند است و نزد خداوند متعال اجر و منزلت بالایی دارد..

امام جمعه موقت شهریار با تبریک فرا رسیدن روز دانشجو گفت: روز دانشجو را گرامی میدارم و به همه دانشجویان و اساتید و فعالان عرصه علمی تبریک عرض می کنم. مقام معظم رهبری می فرمایند کار فرهنگی در دانشگاه یعنی انقلابی بار آوردن جوان دانشجو. همه باید به این نکته توجه کافی داشته باشیم و نظر مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار دهیم.

 همچنین با فرا رسیدن سالروز معرفی رژیم بعث عراق به عنوان آغازگر جنگ تحمیلی افزود:. ابرقدرت های جهان در مقابل این تصمیم سازمان ملل مقاومت کردند اما سرانجام ایستادگی مردم جمهوری اسلامی ایران پاسخ داد و سازمان ملل متحد در ۱۸ آذر سال ۱۳۷۰ رسما بیانیه ای صادر کرد و در آن رژیم بعث عراق را به عنوان آغازگر جنگ معرفی نمود.

وی درباره تصمیم مجلس سنای امریکا مبنی بر تمدید ۱۰ ساله تحریم های ایران گفت:  این روزها می بینید در کنگره امریکا قوانینی علیه ما در حال تصویب است. مجلس سنای امریکا بحث تمدید تحریم ایران را در دستور کار قرار داده است در شرایطی که تمام موافقت ها و قول و قرارهایی که از قبل مبنی بر پایبندی بر برجام داده بودند را زیر پا گذاشته اند. بر ملت صبور ما پوشیده نیست که امریکا با این نظام سر سازگاری ندارد و نخواهد داشت.اگر ما روزی دست از آرمان امام و رهبری و عمل به دستورات قرآن برداشتیم شاید آن روز امریکا با ما سر سازگاری داشته باشد.تمدید ۱۰ ساله تحریم های ایران قطعا نقض برجام است و بدانند جمهوری اسلامی ایران حتما در مقابل آن واکنش نشان خواهد داد.