خطبه های نماز جمعه 26آذر1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین رفیعی؛امام جمعه موقت شهرستان شهریار

 وهمچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت خطبه اول

دانلود صوت خطبه دوم

خلاصه خطبه ها

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی امام جمعه موقت شهریار ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم شهریار در مصلی امام خمینی این شهر برگزار شد، پس از دعوت همگان به تقوای الهی و ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت گفت: پیامبر اکرم(ص) یک الگوی بلامنازع برای تمام مسلمانان جهان در تمامی دوران ها است و همه جهانیان باید بکوشند از پیامبر اعظم(ص) در تمامی ابعاد زندگی خود الگو برداری کنند.

حجت الاسلام رفیعی درباره بدعهدی امریکا در عمل به برجام و تصویب دوباره قانون تحریم های ایران گفت: متاسفانه امریکا در برجام هیچ نفعی به کشور ما نرساند و حتی به برخی بانک های اروپایی  هم تذکر داد که با ایران همکاری نکنند و گرنه مورد غضب این کشور واقع می شوند.در این زمینه حتی رئسای قوای سه گانه خودشان به بدعهدی امریکا اذعان کردند، اما اکنون باید با امریکا و انگلیس و تمام کشورهایی که با عهدشکنی به دنبال تحقیر ملت عزیز ایران هستند، برخورد قاطع شود و پاسخی درخور اقدامات اخیر آن ها داده شود. در غیر اینصورت حقوق ملت ایران ضایع خواهد شد.

امام جمعه موقت شهریار گفت:برای آن که به کشورهایی مثل امریکا نیاز نداشته باشیم باید توجه بیشتری به اقتصاد مقاومتی کنیم. اگر ما اقتصاد و تولید خود را بهبود ببخشیم، به جوان ها تکیه کنیم و در کشاورزی و صنعت کوشا باشیم نیازی به چنین کشورهایی نداریم و تحریم در ما اثر نخواهد گذاشت. باید موانع تولید را برداشت که یکی از این موانع اصلی بانک ها هستند. بانک ها از دادن تسهیلات لازم برای تولید و رونق صنعت خودداری میکنند. اگر شیوه بانکداری در کشور ما اصلاح شود مملکت هم اصلاح می شود.

رفیعی با اشاره به آزادسازی حلب از چنگال تروریست ها گفت: با آزاد سازی حلب امریکا احساس خطر کرد چرا تروریست ها با پول و نقشه آن ها حمایت می شدند. آن ها برای خاورمیانه خواب های زیادی دیده بودندو  به دنبال تضعیف محور مقاومت بودند تا از این طریق بتوانند در ایران نفوذ کنند و ایران عزیز را از هم بپاشند. آن ها می خواستند جغرافیای منطقه را تغییر بدهند که در این موضوع هم ناتوان ماندند.

وی افزود: آن هایی که می گفتند بشار اسد باید بدون هیچ قید و شرطی از دقرت کنار برود با آزادسازی حلب الان می گویند بشار اسد در حکومت بماند. اما بشار اسد هم از توطئه های آنان با خبر است. ما باید این آزادسازی را مدیون خون شهدای مدافع حرم باشیم و در راس آن ها شاگرد خلف رهبری و سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی است که نقش بسیار تعیین کننده ای در این پیروزی های اخیر داشت.