خطبه های نماز جمعه 8بهمن1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین رفیعی؛امام جمعه موقت شهرستان شهریار

و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت خطبه اول

دانلود صوت خطبه دوم

خلاصه خطبه ها

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی امام جمعه موقت شهریار ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم شهریار در مصلی امام خمینی این شهر برگزار شد، پس از دعوت همگان به تقوای الهی با اشاره به سالروز مقاومت مردم در واقعه آمل گفت: آشوب و خیانتی که توسط منافقین برنامه ریزی شده بود، با ایستادگی مردم آمل و سپاه خنثی شد و این مقاومت ستودنی است زیرا منافقین آمل را به عنوان مکانی امن برای خود تصور کرده و قصد حمله به تهران را داشتند که با ایستادگی مردم و نیروهای مردمی این توطئه خنثی شد.

حجت الاسلام رفیعی ضمن درخواست از مسئولین در مقاوم سازی ساختمانها و ضرورت رعایت نکات ایمنی در اماکن گفت: حادثه پلاسکو با تمام تلخی‌هایش درس بزرگی برای همه بود تا در رعایت مقاوم سازی و مسائل ایمنی کوتاهی نکنیم.

امام جمعه موقت شهریار با تقدیر از خانواده معظم شهدا گفت: مردم هیچ تکیه گاهی جز خدا نداشتند و با سلاح ایمان،تقوا، توکل و اتحاد توانستند رژیم ۲۵۰۰ ساله ستمشاهی را سرنگون کرده و با انقلابی بروز و مدرن که به اعتراف میشل فوکو انقلابی پست مدرن بود و در کتاب خود نیز نوشت من انقلابی بروزتر و مدرن‌تر از انقلاب ایران ندیدم، انقلابی که ایده‌های آن جدید است و تقلیدی نیست، انقلابی که روشها و شعارهای آن منحصر به فرد بود و مردم با توکل به خدا و تبعیت از رهبری خدایی و انقلابی از نسل حضرت زهرا‌(س) پیروز شدند.

رفیعی گفت: شاه و استکبار جهانی تمام تلاش خود را برای سرکوب و انحلال انقلاب کردند اما انقلاب اسلامی الهی بوده و جوشش نیز الهی بود که با خونهای پاک شهدا تثبیت شد و وظیفه ما بیان این حماسه و رشادتهاست تا نسل جوان نیز بیش از پیش با آن آشنا شده و مأنوس گردد. انقلاب ما پس از پیروزی نیز فراز و نشیبهایی داشت که بسیجیان ما با شرق و غرب و اکثر کشورهای عربی رویارویی داشتند و در رأس آنها صدام بود که مستقیمأ وارد جنگ با ایران شد.

امام جمعه موقت شهریار اظهار داشت: حقوق بشر آمریکایی یک طنز بسیار مضحک است و توسط دولتی که صدها کودتا در جهان انجام داده و مخل امنیت جهان بوده و یا در پرونده خود بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی را دارد و هرکجا جنایتی بوده مستقیم و یا به تحریک او انجام شده بیان می‌شود و آدم نمیداند به حال دنیا بخندد یا گریه کند.

وی گفت: هرچه جنایت صهیونیستها در دنیا می‌کنند به حساب و حمایت آمریکایی انجام شده و نسل کشی میانمار نیز با تحریک آمریکایی‌ها انجام می‌شود حتی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افشاگریهایی شد که ماهیت واقعی آنان رو شد.

رفیعی تصریح کرد: رئیس جمهور جدید آمریکا نیز یک سرمایه دار پلید است که اگر انصاف داشت اینقدر پولدار نمی‌شد و با مکیدن خون مردم آمریکا به اینجا رسیده و مثلأ آمده از حقوق مردم آمریکا دفاع کند. تنها تریبونی که آمریکا را رسوا می‌کند و حقایق آمریکا را افشا می‌کند زبان و بیان رهبر معظم انقلاب است و خیلی از مسئولین إبا دارند که در مجامع جهانی این حرفها را بیان کنند و با این کوتاه آمدن مسئولین زبان آنان دراز شده و مطمئن باشید پس از ماجرای توافق هسته‌ای موضوع حقوق بشر را پیش کشیده و تهاجم می‌کنند اما ما باید در این موضوع پیش دستی کرده و سیلی حقوق بشری به آنان بزنیم.