خطبه های نماز جمعه 22بهمن1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار

وبا سخنرانی قبل از خطبه های حجت الاسلام والمسلمین گواهی:نماینده ولی فقیه درسپاه محمد رسول الله(ص) استان تهران(به مناسبت 22بهمن)

و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت بیانیه روز 22بهمن:قرائت توسط ریاست شورای هماهنگی تبلیغات شهریار

دانلود صوت سخنران قبل از خطبه:حجت الاسلام والمسلمین گواهی

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

خلاصه خطبه ها

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ موسی سالمی: امام جمعه محترم شهرستان شهریار

ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم شهریار در مصلای امام خمینی این شهر برگزار شد، پس از دعوت همگان به تقوای الهی، ضمن اشاره به حضور باشکوه مردم شهریار در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت:  این ایام مصادف بود با ۲۲ بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی اما اکنون لازم است از این پس حق شهادت حضرت زهرا(س) به درستی ادا شود حتی به حرمت حضرت فاطمه زهرا(س) نور افشانی که همه ساله همزمان با ایام دهه فجر در شهریار برگزار شده بود، این بار انجام نشد.

امام جمعه شهریار ادامه داد: بنده به نوبه خودم از تمامی ادارات، موسسات، دانشگاه ها، مراکز دولتی و همه سازمان ها و نهادهایی که اقدامات خوبی در این دهه انجام دادند تشکر و قدردانی می کنم همچنین افتتاحیه های بسیار ارزشمندی در این ده روز در سطح شهرستان شهریار انجام شد که همه این موضوعات را به فال نیک می گیریم.

حجت الاسلام سالمی افزود: امروز مردم دعوت مقام معظم رهبری را اجابت کرده و همانند سالیان گذشته مشت محکمی بر دهان یاوه گویان امریکا، انگلیس و صهیونیست ها کوبیدند این روند باید در سال های آینده نیز به قدرت ادامه یابد تا دشمنان این مرز و بوم نتوانند کوچکترین ضربه ای به ما وارد کنند.

سالمی ادامه داد: انقلاب اسلامی مهم بود اما نگهداری آن مهم تر و دشوارتر است،مردم عزیز ۳۸ از انقلاب اسلامی پاسداری و صیانت کردند، پس لازم است با وحدت و مودت قوی تر از انقلاب اسلامی در آینده نیز حفاظت و نگهداری شود.

وی افزود: چندین عامل در این حفاظت و پاسداری از انقلاب دخیل هستند از جمله: تلاش و کوشش همه مردم و وحدت بین مسلمنان، اطاعت از رهبری ،روح مبارزه با استکبار ،حمایت از مظلومین عالم و تقویت همه جانبه نظام.

 

 متن سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین گواهی

حجت الاسلام و المسلمین عبدالعلی گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله(ص) استان تهران و سخنران ویژه مراسم یوم الله ۲۲ بهمن در شهریار، ضمن تشکر و قدردانی از مردم ولایت مدار این شهرستان به خاطر حضور همه جانبه و پرشور در راهپیمایی ۲۲بهمن گفت: آخرین روز از دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی با حضور همه اقشار مردم در شهرستان شهریار برگزار شد و بنده به نوبه خود این حضور کم نظیر را قدردان هستم.

نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله(ص) استان تهران گفت: خداوند متعال نعمت های فراوانی را بر بندگانش ارزانی داشته که شاید ما قدردان تعدادی از آن ها نبوده و حتی ممکن است آن ها را نعمت خداوند به حساب نیاوریم، عده ای نعمت را فقط منحصر به پول و مسائل مادی می بینند و فقط این مسائل برای آن ها نعمت به حساب می آید اما نعمت های خداوند جنبه های دیگری نیز دارد برای مثال باران و نزولات آسمانی، سرمای شدید هوا نیز به نوبه خود نعمت الهی به حساب می آید.

حجت الاسلام و المسلمین گواهی ادامه داد: «دین اسلام» یک نعمت تمام عیار الهی به حساب می آید و باید همواره قدردان خداوند متعال باشیم که چنین نعمت بزرگی را به ما ارزانی داشته است، اهمیت این موضوع زمانی نمود پیدا می کند که دوران مردم زمان پیامبر اکرم(ص) را به یاد آوریم، چرا که در آن دوران مردمی زندگی می کردند که سنگ های بیابان بالش آن ها، آب آشامیدنی آن ها آبی گندیده و خوراک آن ها مارهای سمی بود، در چنین شرایطی با بعثت حضرت محمد(ص) به پیامبری و همچنین ترویج  سبک زندگی بشریت از جهل و نادانی رهایی یافت.

وی افزود: «انقلاب اسلامی» نیز نعمت بزرگی به حساب آمده و شاید یکی از بزرگترین نعمت های الهی برای مسلمانان باشد، جوان های این مرز وبوم باید بدانند که قبل از انقلاب اسلامی وضعیت کشور چه بود و مردم در چه اوضاعی به سر می بردند. عده ای انسان های لاابالی و بی خیال به عنوان حاکمان مردم فعالیت کرده و مردم در آن دوران در شرایط بسیار بد و نامساعدی زندگی می کردند. در زمان طاغوت حدود ۴۰۰۰۰ مستشار امریکایی در داخل ایران حضور داشتند و شاه این مملکت بدون اجازه این افراد حق آب خوردن هم نداشت، بلایی سر ایران آورده بودند که کشور به طور کامل از نقشه سیاسی جهان حذف شده و هیچ دولتی ایران را حتی به عنوان یک کشور به حساب نمی آورد.

گواهی ادامه داد: ایران در زمان شاهنشاهی تبدیل به محلی برای عیش و نوش یک عده حاکمان بی قید و بند شده بود که قصد تاراج حقوق این ملت را داشتند، این در حالی بود که در آن زمان ایران کمتر از ۳۰ میلیون نفر جمعیت و فروش ۶ میلیون بشکه نفت را در اختیار داشت، اما اصلا مشخص نبود که این میزان درآمد صرف چه کاری می شود؟ به صراحت می توان گفت «انسان» و «انسانیت» در قبل از انقلاب اسلامی مرده بود و کسی برای مردم ارزشی قائل نبود.

وی بیان کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی به انسان های این مرز و بوم ارزش، شان و منزلت بخشید و معنویت را تا حد اعلایی در جامعه اسلامی رواج داد و کشوری که تقریبا از دست رفته بود را مجددا استوار و پایدار کرد.

نماینده ولی فقیه افزود: دشمنان بعد از انقلاب هم دست از اقدامات خرابکارانه خود دست برنداشتند و شروع به ترور شخصیت های مطرح و تاثیر گذار در انقلاب همچون شهید مطهری  کرده و اقوام مختلف ایران را به جان هم انداختند و قائله های هشت ساله کردستان، ترکمن صحرا و هشت سال جنگ تحمیلی را راه انداختند. جنگ تحمیلی در برابر عراق در شرایطی رخ داد که ایران کشوری تازه انقلاب کرده و از هر لحاظ ضعیف و ناپایدار بود و در مقابل حدود ۵۰ کشور قدرتمند جهان مستقیما عراق و صدام خائن را حمایت می کردند.

گواهی گفت: دشمن بعد از انقلاب به هر دستاویزی دست انداخت تا مسیر انقلاب اسلامی را منحرف کند، دشمنان این مرز و بوم افکار اولین رئیس جمهور بعد از انقلاب را با خود همراه کردند، ۷۲ نفر را در یک روز شهید کردند، رئیس جمهور و نخست وزیر را ترور کردند، تحریم و تهدید های نظامی و سیاسی کردند تا انقلاب به سرانجام نرسد.

وی افزود: یکی از اصلی ترین شعارهای امام خمینی(ره) در زمان انقلاب شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» بود که توانستیم با اتکا و توکل به خداوند و راهنمایی های امام راحل به اصلی ترین هدف این شعار یعنی «استقلال» برسیم و از تمامی جنبه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی مستقل شویم. این در شرایطی بود که اوایل انقلاب کشوری حاضر نبود به ما سیم خاردار بفروشد موضوعی که مقام معظم رهبری نیز بارها به این موضوع اشاره کرده اند.

وی افزود: دشمن هنوز هم دست از اقدامات خود نکشیده و همه تلاش خود را به کار بسته تا ما را در موضوع هسته ای محدود کند و دست و پای ملت ما را ببندد در حالی که کشور ما با صدای بلند فریاد سر داده که دین ما دست یابی به سلاح اتمی را حرام اعلام کرده است.

نماینده ولی فقیه با اشاره به صحبت های بی معنی ترامپ در روزهای گذشته گفت: رئیس جمهور احمق و بی فکر امریکا اخیرا مفاهیم بی معنی را مطرح کرده و رهبر ما نیز فرمودند که مردم جواب این فرد بی تدبیر را در روز ۲۲ بهمن می دهند و به درستی هم مردم عزیز میهن ما امروز اقتدار و عظمت خود را به امریکا و رئیس جمهور بی تجربه و کم عقل آن نشان داد.

گواهی ادامه داد: سه عامل مهم و اصلی باعث موفقیت ایران شده که آن عوامل عبارتند از: مردم،رهبری و وحدت. به نظر بنده حضور امروز مردم در مراسم ۲۲ بهمن نیاز به شکرگزاری داشته و همه باید دو رکعت نماز شکر و سجده شکر به جای آورید. شما به انقلاب مصر دقت کنید که یک سال بیشتر دوام نیاورد و حتی رئیس جمهور جدید آن کشور به زندان افتاد، ترامپ باید بداند از این پس هم اگر حرف بی ربط و بی جایی درباره ملت ایران بزند جواب خود را با حضور همه جانبه مردم دریافت خواهد کرد.