خطبه های نماز جمعه 13 اسفند1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار

وبا سخنرانی قبل از خطبه های جناب آقای قرا گوزلو:رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)شهرستان شهریار

و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران قبل از خطبه:آقای قرا گوزلو

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی 

خلاصه خطبه ها

 حضرت حجت الاسلام و المسلمین سالمی امام جمعه شهرستان شهریار

ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم شهریار در مصلای امام خمینی این شهر برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن هفته منابع طبیعی گفت: باید در گرامیداشت این هفته بسیار همت گماشت چرا که با این روند در چند سال آینده منابع طبیعی وجود نخواهد داشت.

امام جمعه شهریار گفت: بنده هر وقت برای اجرای مراسمی از اتوبان شهید همت و شیخ فضل الله نوری عبور می کنم تاسف می خورم روزی می گفتند فلان فرد  پول خوار است، زمین خوار است، دریاخوار است اما اکنون می بینیم عده ای دست به کوه خواری و منابع طبیعی خواری میزنند و قصد نابودی منابع طبیعی کشور را دارند.

حجت الاسلام و المسلمین سالمی افزود: باید به حال شهرداری ها و مسئولین آن مناطق افسوس خورد چرا که به راحتی اجازه نابودی منابع طبیعی و ساخت و ساز انبوه را داده و باعث نابودی محیط زیست می شوند اگر چه شاید در ظاهر ساخت و ساز در آن مناطق تهران ممنوع باشد اما اگر فردی پول داشته باشد این ممنوعیت برای او معنی نخواهد داشت.

سالمی افزود: وفتی درختی کاشته می شود نیازمند هزینه های زیادی است اما عده ای در عین بی تفاوتی و فقط برای منافع شخصی خود دست به نابودی این درختان می زنند در این صورت تا چند سال آینده باید این هفته را تسلیت گفت چرا که دیگر منابع طبیعی وجود ندارد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره مطالبی را بیان می کنند که جنبه درد و دل دارد، یکی از مسائل بحث اقتصاد مقاومتی است. ایشان بارها اشاره کردند که مسئولان باید بگویند چه کردند نه آن که بگویند چنان می کنیم؟ باید بگویند چه اقدام و عملی انجام شده است نه آن که بگویند فلان تصمیم را داریم.

سالمی ادامه داد:ما هم مشتاقیم بدانیم مسئولان در حوزه مسائل دفاعی چه کردند؟ در حوزه مسائل اقتصادی چه کردند. مسلما نباید به آمارهای ظاهری دل ببندیم بهترین آمار در این روزهای نزدیک به شب عید رفتن به بازار است، چرا که می توانید به راحتی مشاهده کنید که آیا مردم قدرت خرید دارند یا خیر؟ این بهترین آمار است.

وی افزود: یکی دیگر از مسائل مد نظر رهبر انقلاب اسلامی بحث بومی سازی تکنولوژی است.اما اینکه شما هزاران نفر را در صنعت کشتی سازی بیکار کرده و برای انجام این کار از نیروهای خارجی استفاده می کنید دقیقا با دغدغه های رهبر انقلاب متضاد است . آقایان دولت قبلی را کوبیده و ادعا دارند تمام کارها را خودشان به نحو احسن انجام می دهند در صورتی که در بسیاری از مسائل دولت قبل کارنامه بهتر و روشن تری نسبت به شما دارد.