خطبه های نماز جمعه 27 اسفند1395

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حیدری؛امام جمعه موقت شهرستان شهریار

وبا سخنرانی قبل از خطبه های جناب آقای کردی:رئیس محترم بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان شهریار

و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران قبل از خطبه:جناب آقای کردی

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین حیدری

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین حیدری

خلاصه خطبه ه

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حیدری ؛امام جمعه موقت شهریار
 ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم شهریار در مصلای امام خمینی این شهر برگزار شد، ضمن اشاره به فرا رسیدن به سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: گرایش به الگو و پیروی از آن نیاز بشری است که در جهت کمال گرایی و تکامل طلبی به طور فطری در نهاد انسان ها نهاده شده است که علم امروز از آن به همانند سازی یاد می کنند.
حجت الاسلام حیدری ادامه داد: این الگو پذیری را همانند سازی تعریف شده است. مشاهده می کنیم نیاز به الگو و الگودهی به نسل ها در آموزه های دینی به طور آشکار مورد توجه قرار گرفته و خداوند متعال به صراحت در قرآن به معرفی الگو ها و اسوه های مثبت و منفی اشاره کرده است. قرآن اسوه های مثبت را مطرح کرده و می فرماید برای همه نسل ها قابل اتکا و پیروی در عمل هستند. قرآن پیامبر اعظم(ص) را الگو معرفی می کند همچنین فرزند پیغمبر سیدالشهدا(ع) نیز خودش را الگو معرفی می کنند اما یکی دیگر از اسوه های عالم حضرت فاطمه(س) است که همه مسلمانان باید ایشان را به عنوان الگوی خود قرار دهند.
وی افزود: بنده از جانب خودم این روز را به همه مادران و بانوان عزیز تبریک عرض می کنم. همه بانوانی که حضرت زهرا(س) را اسوه خود قرار داده و تلاش می کنند در همه ابعاد از ایشان درس بگیرند همچنین این ولادت متقارن با سالروز ولادت امام راحل(ره) است که این مناسبت را نیز به همه دوستداران و رهروان راه امام خمینی(ره) تبریک می گویم.
حیدری گفت: حاج سید احمد خمینی در مورد تقید امام به مستحبات می گوید: امام در حین اینکه تمام شجاعت ها و بی باکی ها در راه خدا در جانش تبلور پیدا کرده هیچ گاه از اذکار و نوافل و مستحبات غفلت نکردند حتی در حال قدم زدن تسبیح در دست گرفته و ذکر و زیارت می خواندند. امام(ره) روزانه چندین بار قرآن تلاوت می کردند و به آن انس داشتند ما هم باید این درس ها را از امام یاد گرفته و سرلوحه امور خود قرار دهیم.
حیدری بیان کرد: سه شنبه آغاز سال نو شمسی است که ملت عزیز ایران این ایام را جشن می گیرند، در آموزه های دینی به ما یاد دادند عید واقعی آن روزی است که انسان معصیت نکرده باشد، حضرت علی(ع) نیز به این موضوع اشاره کردند. با نو شدن طبیعت باید درس هایی از طبیعت بگیریم و خیلی از صفات بد وجودمان را کنار بگذاریم و زیبایی ها را در وجودمان تقویت کنیم و خصلت های نیکو را پرورش دهیم. لحظه تحویل سال مقارن با ظهر است به همین دلیل از تمام عزیزان در اماکن مذهبی تقاضا دارم تا با فراهم کردن شرایط مناسب ترتیبی اتخاذ کنند تا مردم سال را در فضایی کاملا معنوی و عرفانی نو کنند.