خطبه های نماز جمعه 16 تیر1396

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار

وبا سخنرانی قبل از خطبه های حجت الاسلام والمسلمین صالحیان:کارشناس مسائل کودک وخانواده وعضو فعالان جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

 

دانلود صوت سخنران:حجت الاسلام والمسلمین صالحیان

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

 

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سالمی در خطبه های نماز جمعه امروز شهریار، گفت: هر کس در هر رشته ای، محصل،دانشجو ، دکتر، پرستار، صنعتکار و ورزشکار لازم است که کریم باشد و کرامت داشته باشد، چرا که کرامت روش و منش اهل بیت بوده است، اگر به منش مقام معظم رهبری توجه کنیم می بینیم که ایشان فرموده اند هر کس نسبت با شخص خود من مسئله ای دارد من حلال می کنم اما نسبت به جامعه نه، رهبری اسوه کامل کرامت و بزرگواری خویشتنداری هستند.

وی گفت: مقام معظم رهبری در سخنان خود، غالبا به دو نکته اساسی اشاره دارند، یکی نام مقدس حضرت امام(ره) است و هر زمانی که رهبر عزیز سخنرانی دارند به نوعی از امام عزیز یاد می کنند.

خطیب جمعه شهریار با بیان اینکه نکته دوم مسئله فتنه است و دلیل اینکه رهبر عزیزمان با همه بزرگواری و کرامت از مسئله فتنه و سران فتنه نگذشته اند، گفت: رهبر معظم فرموده اند سران فتنه به شخص من ظلم نکرده اند ظلم آنها به این ملت و مردم بوده است و کسی که به مردم ظلم می کند از جانب خدا سیلی می خورد.

وی گفت: این ایام یکی از غم بار ترین ایام است سال ۱۳۱۴ سالروز قیام خونین مشهد در مسجد گوهر شاد است که خدا لعنت کند رضا شاه ملعون را که وقتی به ترکیه رفت و از آتاتورک ملعون کشف حجاب را یاد گرفت به فکر این افتاده بود که باید قوانینی در ایران جاری کند کخ چادر و روسری را از سر زن ها برداردو فرهنگ غرب را در کشور پیاده کند و بعد هم در مشهد در مسجد گوهر شاد مردمی را که به دعوت علما قیام کرده بودند و تجمع اعتراض آمیز داشتند این ملعون به مبارزه مردم پرداخت و با توپ و تانک صدها نفر از مردم بی گناه را به جرم اعتراض به کشف حجاب کشت.

امام جمعه شهریار افزود:امروز به مناسبت آن اعتراض به نام هفته عفاف و حجاب نام گرفته است.

سالمی سپس به روز مالیات اشاره و بیان کرد: اگر در اخذ مالیات رعایت عدالت باشد مردم مشکل نخواهند داشت و لازم است که هم مسئولان و هم عموم مردم به این نکته توجه داشته باشند که افراد در کش و قوس‌های بوروکراسی‌های اداری قرار نگیرد و کارهایش به خوبی به سرانجام برسد که این خود حمایت از تولید و اشتغال است.

امام جمعه شهریار در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه، به برخی چراغ سبزهای تعدادی از دولتمردان به دشمن اشاره کرد و گفت: این وعده ها سبب تضعیف، امر به معروف و نهی از منکر را شده و  بی‌توجهی به آن نوعی ولنگاری فرهنگی را در کشور به وجود آورده تا جایی که سبب درنده‌تر شدن دشمن شده و آتش به اختیاری که رهبر عنوان کردند در این امر هم وجود دارد.

وی گفت: در صورت کم‌کاری مسئولان باید مردم خود وارد صحنه شوند.

امام جمعه شهریار اضافه کرد:  اگر مسئولان با کم‌کاری خود، نسبت به موضوع بی‌توجهی نشان دادند، خود مردم باید وارد عرصه شوند، امروز وظیفه مساجد و هئیت امناهای مساجد است که مجدانه در مسیرهای فرهنگی قرار بگیرند تا فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر نهادینه شود.

سالمی افزود:‌ در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باید مراقبت ایجاد شود که جای آمر و متهم عوض نشود و از افرادی که در مسیر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه قدم برمی‌دارند به خوبی حمایت شود.