خطبه های نماز جمعه 20 مرداد1396

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار

وبا سخنرانی قبل از خطبه های جناب آقای دکتر عابدینی:ریاست محترم دانشگاه پیام نور شهرستان شهریار

و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران:دکتر عابدینی

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

 حجت الاسلام و المسلمین سالمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهریار با اشاره به ایام حمایت از صنایع کوچک، گفت: مقام معظم رهبری بارها گفته اند که چند صدهزار صنایع کوچک موجود را احیا کنید.

امام جمعه شهریار گفت: صنایع کوچک یا به اندازه ظرفیتشان کار نمی کنند و یا تعطیل هستند و از دولت دوازدهم می خواهیم تمام همت خودش را در جهت راه اندازی و رشد این واحدهای صنعتی است.

سالمی گفت: همه مشکلات ما ناشی از تحریم نیست و باید به دقت نگاه کرد که بیشتر مشکلات موجود به دلیل سوء مدیریت است. ما نمی گوییم تحریم ها اثری ندارد اما اثر آنها از اثر سوء مدیریت ها و بی برنامه گی کمتر است، اگر شرایط خوب مدیریت شود، بهترین اتفاقات را می‌توان رقم زد و بیشترین بهره را می‌توان برد و زمینه رشد، تعالی و پای کار آمدن تمام ظرفیت‌ها را فراهم کرد.

وی سپس به سلفی گرفتن تعدادی از نمایندگان با موگرینی اشاره کرد و گفت: نمایندگان ملت ما شهدای مدافع حرم  هستند، نه آن دسته از نمایندگان غرب زده که سلفی ذلت می گیرند، آیا سلفی گرفتند بعضی از نمایندگان ما با آن خانم با آن وضعیت، آن قدر مهم است که چنان با وی سلفی بگیرند که سبب خجالت ملت شود.

خطیب جمعه شهریار گفت: این عده از نمایندگان باعث خجالت مردم و عده ای دیگر از نمایندگان شدند، این سلفی بگیرها نماینده ملت ما نیستند، نماینده های ما همسر شهید «محسن حججی» است، مدافعین حرم، شهدای مدافعین حرم ما و خانواده های آن ها نمایندگان ملت ما هستند. این رفتارها ذلت است و نفرین بر این ذلت. این ها غرب زدگی است.

امام جمعه شهریار سپس با اشاره به مناسبت پیروزی حزب‌الله لبنان عنوان کرد: پیروزی حزب‌الله در همین روزهای اخیر رخ داد و این رخداد به جهت بهره بردن از مقاومت و نهراسیدن آنها از دشمن و ایستادگی مقتدرانه در کنار توکل به خدا و حفظ وحدت و اتحاد موجب پیروزی شد و هر کشوری که اینها را داشته باشد سرافراز است.

وی با اشاره به سالروز آزادی اسرای دفاع مقدس اضافه کرد: اسرای دفاع مقدس به واقع کتاب‌های عظیم و پربرگی از رشادت و ایثار هستند که لازم است آنها را ثبت کرد و برای آیندگان به میراث گذاشت.

امام جمعه شهریار سپس به کشتار شیعیان اشاره کرد و گفت: مهر سکوتی که بر دهان برخی است معلوم نیست برای چیست؟ آیا قتل عام شیعیان به گوش آن‌ها نرسیده؟ هر اتفاقی که در منطقه رخ می‌دهد دست آمریکا در آن مشهود است که چنین مسائلی باید مورد توجه همه باشد که موضع‌گیری‌های خود را بابصیرت و توجه به پایه‌های نظام و انقلاب داشته باشند.