خطبه های نماز جمعه 24 شهریور1396

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار

وبا سخنرانی قبل از خطبه های حجت الاسلام والمسلمین محمد زاده:امام جماعت محترم مسجد حضرت ابولفضل(ع)فاز4 اندیشه

و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران:حجت الاسلام والمسلمین محمد زاده

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

حجت الاسلام والمسلمین سالمی در خطبه های نماز جمعه امروز شهریار، به روز مباهله اشاره کرد و گفت: مباهله یعنی رو در روی هم قرار گرفتن و علیه هم نفرین کردن، پیامبر(ص) پیشنهاد مباهله به عده ای از دشمنان دادند، تا هرکس بر حق نیست، مجازات شود، آن ها نیز قبول کردند، زمانی که در مقابل هم قرار گرفتند، اما زمانی که دیدند، پیامبر(ص) بدون اصحاب و تجملات وارد محل مباهله شدند، ترسیدند و مصالحه کردند، بسیاری از آن ها ایمان آوردند.

وی گفت: در روز مباهله تمام اسلام در برابر تمام کفر وارد شد و ریسک بزرگی،آن هم در سال آخر عمر ایشان بود، اما پیامبر(ص) پیروزمندانه بازگشت، مباهله نشان از ایمان و تعبد پیامبر(ص) داشت، مباهله نشان از اوج ایمان و توکل پیامبر(ص) دارد، مواضع امام راحل ما نیز به تاسی از پیامبر اکرم(ص) بسیار قاطع بود، درس دیگر مباهله این است که حفظ دین از خانواده و عزیزان ما مهم تر است، بزرگان دین ما هر کجا برای حفظ دین احساس خطر کردند، با خانواده خود از دین دفاع کردند که یک نمونه آن واقعه کربلا است.

امام جمعه شهریار سپس بر اهمیت بنیان خانواده اشاره کرد و گفت: بنیان اصلاحات در جامعه، اصلاح بنیان خانواده است، از این طریق جامعه اصلاح شده خواهیم داشت، خانواده سبب آرامش است، ریشه بسیاری از مشکلات امروز ما در از هم گسیختگی خانواده ها است، هنوز جایگاه مرد و زن اصلاح نشده است، نباید اجازه دهیم خانواده ها از هم بپاشند، راه جلوگیری از فروپاشی خانواده و افزایش آمار طلاق اصلاح نگرش به زن است، باید نگاه ما به زن مانند نگاه پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع) باشد.

وی با بیان این که اسلام، زن را بزرگ خانواده می داند، گفت: امام(ره) به زن در خانواده ارزش داد، زن کدبانوی خانه است، کدبانو محیط خانه را محیط آرامش، صفا، لطف و محبت و دوری از معیصت می کند، زن اگر به دنبال کارهای مردانه برود، عقب خواهد ماند، زن برای مردانگی کردن نیست، اختلاط زن و مرد خانواده را به سوی فروپاشی می برد، گاه این اختلاط را به پای فرهنگ می گذاریم، خیر، این اشتباه است.

سالمی بر حفظ عفت زن و مرد تاکید کرد و گفت: حجاب، حیا و غیرت، بسیار با اهمیت است، متاسفانه خندوانه به عنوان یک برنامه پربیننده تلویزیون مرد را در مقابل ۸۰ میلیون بیننده به دراز کشیدن وا می دارد، این فرهنگ نیست، این ترویج بی فرهنگی و بی حیایی است، از مسئولین صدا و سیما این انتظارات نیست، رهبری بارها تاکید کردند که برنامه ای بسازید که فکر مردم راه بیفتد، آن وقت برنامه می سازید که عفت را لگدمال کنید، دراز کشیدن مرد نامحرم در مقابل مرد نامحرم جای تعجب دارد.

امام جمعه شهریار سپس به کشتار فلسطینیان «صبرا» و «شتیلا» در سال ۱۹۸۲ اشاره و اضافه کرد: امروز نیز مسلمانان میانمار را می کشند، قریب به ۴۰۰ نفر آواره و ۴۰۰۰ نفر قتل عام فجیع شدند، جای تاسف است، که نهادهای بین المللی حقوق بشر ساکت هستند، این جنایات و واگذاری جایزه صلح نوبل به آن زن جنایت کار را محکوم می کنیم، جرم این افراد مظلوم دین اسلام آن ها است.

وی از نهادهای امنیتی و دولتمردان خواست، پاسخ دندان شکنی به تحریم های امریکا بدهند و گفت: باید مانند مطهری ها،شهید حججی ها و شهدای ما قاطعانه در برابر زیاده خواهی های امریکا بایستیم، علت دشمنی های امریکا شکست تمام نقشه های امریکا در منطقه به برکت جمهوری اسلامی است، امروز ایران و اسلام ناب محمدی در حال تسلط بر امریکا، انگلیس و سراسر جهان است، باید قدر خود را بدانیم.

خطیب امروز جمعه شهریار با اشاره به توطئه جدایی اقلیم کردستان عراق، گفت: این طرح انجام نخواهد شد، اگر هم انجام شود، سبب نا امنی و جنگ در منطقه می شود.

سالمی با اشاره به آغاز محرم، هفته دفاع مقدس و نیز بازگشایی مدارس، گفت: به همه هیأت‌های عزاداری اعلام شده است که از برگزاری هرگونه ایستگاه‌های صلواتی در سطح شهر خودداری کنند، که اگر کاهلی کنند در همین تریبون کم‌کاری و نابسامانی‌ها را اعلام می‌کنیم، و وساطت هیچ مسئولی را هم نمی‌پذیریم؛ چرا که مصوبه شورای فرهنگ عمومی با وساطت و پادرمیانی لغو نمی‌شود.

 

🚨انتقاد شدید امام جمعه محترم شهرستان شهریار نسبت به بی حیایی در برنامه خندوانه🚨

متاسفانه یک برنامه پر بیننده 🚦من نمیدانم  صدا و سیمای  ما کجا هستند؟ چه کسانی تفکر و پیشنهادات ها را میدهند؟ در مقابل 80 میلیون جمعیت مرد بیاید ودر مقابل ده ها نفر زنی که
 آنجا هستند بیاید دراز بکشد به اسم بازی اینها چه فرهنگی در برنامه خندوانه  تلویزیون؟ این برنامه گریوانه است،  مسخره دینه، نه برنامه خندوانه، مرد بیاید جلوی 80 میلیون دراز بکشد  به اسم بازی ؟اگر فرهنگ این است! نفرین بر این فرهنگ ،این ترویج بی عفتی است، ترویج بی حیایست 🚨🚨از مسئولین  صدا و سیما همچنین انتظاراتی نیست! این همه مقام معظم رهبری(حفظه الله) می فرمایند؛ برنامه ای بسازید که فکر مردم راه بیفتد ،ترویج فکر مردم باشد، شما برنامه ای میسازید که عفت مردم لگد مال بشود؟؟ دو ساعت تمام  مرد و زن نامحرم بنشینند جلوی هم با صدا بخندند این برنامه اسمش فرهنگ است!!!آیا این فرهنگ راپیغمبر (ص)قبول دارد علی(ع) قبول دارد'  آن وقت صدا و سیما کار تازه ای شروع کرده که در برنامه خندوانه دراز کشیدن مرد نامحرم در مقابل زن نا محرم است؛ واقعا جای بسی تعجب از صدا و سیما است، شما چه اطاعتی از مقام معظم رهبری می کنید؟؟؟ این برنامه را مقام معظم رهبری اگر ببیند شما چه توجیهی دارید ؟؟
🚨🚨 چه توجیهی دارد برای این برنامه ها؟؟؟ این طوری میخواهد خانواده ها حفظ شود ؟؟؟؟؟

96/6/24

در آستانه فرا رسیدن ماه محرم
بیانات حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار در مورد ساماندهی ایستگاههای صلواتی🏴🏴

سه سال قبل در جلسه شورای فرهنگ عمومی مصوب شد که ایستگاه های صلواتی را ساماندهی کنیم، معنی ساماندهی به معنای حذف ایستگاههای صلواتی نیست! معنای ساماندهی ایستگاههای صلواتی این است که؛ جلوی هرج ومرج ایستگاههای صلواتی گرفته شود اینکه هر چهار ،پنج قدم ایستگاهی زده بشود وصدای بلندگو هم  تا آخر مزاحم کسبه ،مزاحم مریضها،مزاحم پیرها،مزاحم افراد در خیابانها هر کاری که دلشان خواست انجام بدهند تا پاسی از شب این ایستگاهها باشدودست به کارهای دیگری بزنند!!!!!نه خیر معنای ساماندهی ایستگاههای صلواتی این است که در شهر ۱۵۰مسجد وجود دارد و۱۵۰حسینیه "جلوی هر مسجد وحسینیه یک ایستگاه زده بشود وآن هم تحت نظارت آن مسجد وحسینیه که موقع اذان وبعد از اذان بسته شود ، یک زمانی در روز برایش مشخص شود که در آن زمان کارهای فرهنگیشان را انجام دهند متاسفانه!! بعضی ها دنبال خلاف میگردند که هر کاری میکنند به اسم امام حسین(ع)انجام بدهند یعنی هر کارخلافی انجام بدهند آن وقت کسی بخواهد به آنها تذکر بدهد بگویند شما با دستگاه امام حسین (ع) مخالف هستید این را سریع وصلش کنند به دستگاه امام حسین(ع)!!!!!!نه برادر من تقاضای من این است ؛من از همین تریبون اعلام میکنم به شهردار محترم شهریار وشهرداران محترم شهرستان شهریار عرض میکنم :شهرداران باید برای نصب ایستگاههای صلواتی که میخواهند داربست بزنند باید مجوز داشته باشند؛ مجوز هم باید از سازمان تبلیغات داشته باشند ،سازمان تبلیغات وقتی ببیند این هیئتی که میخواهد ایستگاه صلواتی بزند مجوز دارد معرفی کند به شهرداری برای مجوز به نصب داربست.
📢شهرداری موظف است واگر انجام ندهد بنده از همین تریبون نام میبرم وعرض میکنم شهرداری ها باید از لاک بی تفاوتی بیایند بیرون هر کسی را اجازه ندهند که بیایند داربست بزنند کنار هر خیابانی "مگر با مجوز سازمان تبلیغات ،نیروی محترم انتظامی هم موظف شده گشتی را به اتفاق سازمان تبلیغات در شهر داشته باشد تا جلوی این نابسامانی ها گرفته بشود،
 ومن همین جا تقاضا می کنم مسئولین بزرگوار،شوراها،بزرگواران،معتمدین؛ دست به تلفن نبرند وساطت نکنند برای افرادی که مجوز ندارند ما یکی از مشکلاتمان همین است هر کسی که مجوز دارد ،مطیع است آن کسی که مجوز ندارد اطاعت نمی کند ومتاسفانه این طور آدمها تحت حمایت یک عده از آدمهای متدین ومعتمد هستند ،مسئولین پشت سر هم به خاطر منافع شخصیشان زنگ میزنند حاج آقا این یکی را قلم بکش این یکی را اجازه بده نه خیر دست حاج آقای سالمی نیست" مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهرستان است مردم وساطت نکنند این به مصلحت شماست، ۱۵۰حسینیه۱۵۰هیئت در این شهرستان سیصد ایستگاه صلواتی میشود دایر کرد ......اما بیش از این به هیئتهایی هم که مجوز ندارند توصیه می کنم دنبال مجوز بروند، تقاضای من این است بعضی از هیئت های مطرح در شهرستان هستند که مجوز ندارند ؟؟
🚨چرا بعضی از هیئت ها دنبال مجوز نمی روند؟؟؟ آن وقت همین هایی که ظهر تاسوعا برای نماز سر خم نمی کنند غالباً هیئت‌ های غیر مجوز دار هستند!!!! صدای اذان دارد گوش آنها را کر می کند آنها دارند با صدای تبل وسنجشان گوش مردم را کر می کنند به بعضی از این هیئت های بدون مجوز در طول سال نه راه مسجد را بلدهستند ،نه راه حسینیه را، نه راه مصلی را ،نه راه اماکن دین را ،فقط در طول سال محرم وصفر میشوند مسلمان !آن هم مسلمان پر ادعا!!!! امام حسین(ع)واهل البیت (ع)متین هستند عزاداری برای آنها هم باید متین باشد.