خطبه های نماز جمعه 7 مهر 1396

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار

وبا سخنرانی قبل از خطبه ها جناب آقای پارسا:ریاست محترم اداره آموزش وپرورش شهرستان شهریار

و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

امام جمعه شهریار گفت: در روز تاسوعا و عاشورا وقت اذان طبل‌ها را ساکت کنید و نماز اول وقت را در هر محلی که رسیدید برقرار کنید و این همان اصلی است که امام حسین(ع) برای آن در ظهر عاشورا ایستاد و ایستادگی کرد.

 

 حجت‌الاسلام والمسلمین  سالمی در خطبه اول نماز عبادی-سیاسی این هفته شهریار که با حضور مسئولان و عموم نمازگزاران برگزار شد، ضمن دعوت خود و همگان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: امیدوارم در این روزها به بهترین نحو در مسیر تعالیم عاشورا و کربلا قدم برداریم.

وی با اشاره به روایتی از امام باقر(ع) در مورد امام حسین(ع) افزود: در این روایت آمده است که خداوند مواردی را به خاطر مصائب کربلا به امام حسین(ع) عنایت کرد که اولین آن است که امامان بعد از ایشان را از نسل ایشان قرار داد.

امام جمعه شهریار ضمن اشاره به دیگر عنایات خداوند برای امام حسین(ع) بیان کرد: شفا بخش بودن در تربت ایشان و مستجاب شدن دعا زیر قبه مضجع نورانی ایشان از دیگر موارد است و چهارمین موضوعی اینکه خداوند زمان حضور زائران ایشان در کنار مرقدش، آن لحظات را جزء عمرشان محسوب نمی‌کند.

سالمی تصریح کرد: امام حسین(ع) دو پیروزی داشت که یکی کوتاه‌مدت و دیگری بلندمدت بود؛ کوتاه‌مدت اینکه در اندک زمانی بعد از قیام ایشان بنی‌امیه و دودمانش به باد رفت و پیروزی دوم این است که نام قیام امام حسین(ع) در تمام دنیا در حال درخشیدن است و همه انقلاب‌ها اگر به خوبی در مسیر صحیح قرار می‌گیرد بر مبنای مکتب عاشورا و تعالیم کربلا است.

وی در خطبه دوم نماز با اشاره به مناسبت‌های هفته پیش‌رو گفت: مناسبت‌های مختلفی داریم که فردا روز تاسوعا است که هیئت‌های شهریار در این روز در مسیرهای مختلف شهر حضور پیدا می‌کنند و در این مورد از همه می‌خواهیم که در روز تاسوعا و عاشورا وقت اذان طبل‌ها را ساکت کنید و نماز اول وقت را در هر محلی که رسیدید برقرار کنید و این همان اصلی است که امام حسین(ع) برای آن در ظهر عاشورا ایستاد و ایستادگی کرد.

امام جمعه شهریار ادامه داد: هئیت‌ها طوری پیش بروند که مزاحمتی برای دیگران ایجاد نشود و هر کاری که می‌کنیم برای خدا باشد و هر قدمی که برمی‌داریم برای خداوند باشد و نگذاریم که دشمن با تغییر در برخی موارد ما را به حواشی بکشاند و از اصل عزاداری برای امام حسین(ع) دور کند.

سالمی از مردم، شهرداری، نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات و همه همراهان در ساماندهی مناسب ایستگاه‌های صلواتی تشکر کرد و افزود: اقدامات مناسبی در مورد ساماندهی ایستگاه‌های صلواتی در سطح شهرستان صورت گرفت که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی در پایان با اشاره به ضرورت رعایت نظافت شهر خاطرنشان کرد: امید است برای مقتل‌خوانی روز عاشورا با تدابیر مناسب، فضایی فراهم شود که مقتل‌خوانی منتهی به اقامه نماز عاشورا شود که به واقع فضیلتی بسیار بالا را به همراه دارد.

دانلود صوت سخنران:جناب آقای پارسا

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی