خطبه های نماز جمعه 19 آبان 1396

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار
وبا سخنرانی قبل از خطبه های حجت الاسلام والمسلمین فرزین:امام جماعت محترم مسجد صاحب الزمان(عج)شهرک مهدیه شهریار
و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران:حضرت حجت الاسلام والمسلمین فرزین

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوا طی سخنانی اظهار داشت: انسان همواره باید توجه داشته باشد که درخواست هایی که دارد به جا و به موقع باشد و با درخواست های بی جا برای بقیه افراد زحمت ایجاد نکند، همانطور که امام راحل برای هیچ کاری در منزل همسر و فرزندان خود را به زحمت نمی انداختند و لذا باید این مورد که باید همواره از خداوند درخواست کمک داشته باشیم را مورد توجه داشته باشند.

سالمی افزود: روز گذشته اربعین حسینی و زیارت امام حسین(ع) راداشته ایم و این راهپیمایی و زیارت از فضایل بی شماری برخوردار است چرا که در بسیاری از روایات و احادیث آمده است که اگر مردم بدانند زیارت کربلا چه فضایلی دارد از ذوق جان می‌دادند و آنهایی که توان داشتند و نرفتند قالب تهی می‌کردند.

وی با اشاره به فضایل زیارت کربلا بیان داشت: اگر کسی توانایی مالی و جسمی داشته باشد که به راهپیمایی اربعین برود و نرود نعمت بزرگی را از دست داده است و در همین رابطه ما از مسئولین انتظار همکاری بیشتری را در زمینه هزینه های صدور ویزا داشتیم که مردم بیشتر ترغیب شوند که به این راهپیمایی عظیم بپیوندند.

امام جمعه شهریار در ادامه گفت: ما انتظار داشتیم تفاهم نامه ای در این زمینه با کشور عراق بسته شود تا مردم به راحتی بتوانند به زیارت بروند و باید زمینه ها برای این امر تسهیل تر شود و از مسولین امر می خواهیم رعایت حال مردم را کنند.

وی اظهار داشت: خیل عظیم راهپیمایان اربعین نشان از این است که مردم می خواهند بگویند که هیچ زور و سلطه ای را تحمل نمی کنند و اگر ۱۴۰۰ سال پیش امام حسین (ع) قیام کرد و زیر بار ظلم نرفت دشمنان فکر نکنند که آن چراغ خاموش شده است و این راهپیمایی و پیاده روی نشانه اعتراض در برابر ظلم دشمنان است.

خطیب جمعه شهریار با اشاره به اینکه هیچ دینی حاضر به پذیرش ظلم نیست گفت: در منطق امام حسین(ع) پذیرش و سازش بی معنا است و امامان ما هیچ وقت سرسوزنی سازش و عقب نشینی نکرده اند و این سازش در برابر دشمنان یعنی نابودی و دست کشیدن از همه آرمان ها و اسلام و قرآن و راه علاج آن این است که مسلمانان و شیعیان در همه کشورها مقابل دشمنان بایستند و راه دوم بعد از ایستادگی به دنبال کسب تقویت بنیه داخلی و اقتدار از لحاظ اقتصادی و سیاسی و امنیتی باشند.

سالمی در ادامه با بیان اینکه در کشور ما کتابخوانی و کتابداری نسبت به کشورهای پیشرفته کمی عقب هستیم گفت: باید در این زمینه جوانان و برادران و خواهران تلاش کنند و کتب مفید خواندنی را بخوانند و مورد توجه قرار دهند و در اینزمینه لازم است که مشورت های لازم را داشته باشند.

وی در ادامه اظهار داشت: ارتحال ملکوتی علامه طباطبایی را در پیش داریم و همه مسلمانان به ایشان افتخار می کنند و تفسیر گرانسنج المیزان آن بزرگوار بسیار قابل توجه است و اگر غربی ها به بزرگان خود می نازند ما به علامه طباطبایی می بالیم که دین را به ما رساندند.

امام جمعه شهریار بیان داشت: دهه آخر صفر هفته وقف است و طبق توصیه بزرگان که هر چیزی را برای دین وقف کرده است لازم است که این سنت پسندیده را سرلوحه قرار داده و از مراجع این حرکت نیکو را یاد بگیریم و مقداری از مال خود را برای دین به یادگار بگذاریم و وقف انجام دهیم، مثلا در شهرستان های استان تهران این افتخار وجود دارد که در شهریار ۳ حوزه علمیه دارد که یک حوزه برای برادران و ۲ حوزه مختص به خواهران است واز بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ طلبه مشغول به تحصیل در این حوزه ها می باشند و این حوزه هیچ چیز وقفی ندارند.

سالمی در ادامه افزود: دلایل استعفای سعد حریری اول این است که چون لبنان توسط حزب الله اداره می شود این فرد با استعفای خود به دنبال بی ثبات کردن لبنان است و دوم چون داعشیان در سوریه شکست خورده اند می خواهند با این استعفا انتقام این شکست را از حزب الهی ها بگیرند و دلیل سوم این استعفا به گفته خودش برقراری اتحاد میان عرب ها، غربی ها و اسرائیل است که ائتلاف عبری عربی غربی می باشد.