خطبه های نماز جمعه 10 آذر 1396

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار
وبا سخنرانی قبل از خطبه های حجت الاسلام والمسلمین زارع:از اساتید محترم حوزه علمیه امام صادق(ع) شهریار
و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران:حضرت حجت الاسلام والمسلمین زارع

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی در خطبه های نماز جمعه این شهر ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) گفت: یکی از مهم ترین رسالت های پیامبر بزرگوار امید بخشی به مسلمانان و امید بخشی به مستضعفان عالم است و ما نیز باید تلاش کنیم تا مستضعفان را بالا ببریم.
وی افزود: این امر بعد از قرن ها از ولادت حضرت رسول اکرم(ص) میسر نشد مگر به مقاومت، مجاهدت و وحدت مسلمانان عالم و این وحدت و اتحاد کار را به جایی رساند، که ما همچنان اسلام و دین پیامبر را داشته باشیم و از آن پیروی کنیم و اتفاقا دشمنان ما متوجه شدند که تمام مسلمانان متمرکز بر وحدت و اتحاد هستند بنابر این مسلمانان را مزاحم خود دانسته و به فکر تفرقه میان آن ها افتادند.
خطیب امروز نماز جمعه شهریار بیان کرد: اهداف دشمن این بوده است که داعش را به وجود آورد و بعد از داعش اختلاف را بین مسلمانان ایجاد کنند.
امام جمعه شهریار افزود: مسلمان هراسی راه بیندازند و بعد از آن شیعه هراسی را بین مردم دنیا ترویج کنند که شیعیان نعوذبالله وحشی اند، خلق و خو آدمی ندارند و بعد از اسلام هراسی و شیعه هراسی ایران هراسی را استارت بزنند و بگویند اصل ایران و ایرانی ترس دارد که به آرامی اهداف خودشان را پیش ببرند و ملت ایران و مردم را ضعیف کنند تا بتوانند به ایران غالب شوند که یکی از بزرگترین نقشه های دشمن است
وی ادامه داد : نکته مهم این است که بدانیم هرچه بین مسلمانان جهان اعم از شیعه، سنی، مسیحی و غیره اختلاف بیشتر باشد دشمنان سود بیشتری خواهند برد چرا که سلاح های آن ها بیشتر به فروش می رسد.
امام جمعه شهریار اظهار داشت: وحدت دنیای اسلام بسیار مهم است و مقام معظم رهبری بارها به این موضوع تاکید کرده است.
سالمی افزود: وحدت دنیای اسلام بر سه جهت رفع اختلافات،تلاش برای حاکمیت اسلام و حفظ مشترکات است.
  خدا،کتاب، پیامبر قبله وعبادات ما مشترک است نماز میخوانیم روزه میگیریم، نماز عید فطر میخوانیم این ها مشترکات بین مسلمانان است و عاقلانه نیست این همه مشترکات را کنار گذاریم و دربند یکسری اختلافات جزیی باشیم.
سالمی به دهم آذر روز شهادت اسوه ایران و ایرانی شهید حضرت آیت الله مدرس اشاره کرد و افزود:   امروز را روز مجلس هم نامگذاری کرده اند و ضمن تبریک وخسته نباشید به تمامی نمایندگان مجلس چند نکته را به آن ها یادآور می شوم.
وی سپس به روز مجلس اشاره کرد و گفت: اولین نکته این است که نمایندگان مجلس باید امید محرومان و مستضعفان باشند چون شهید مدرس امید مردمان و مستضعفان بود، نکته دوم این که امام راحل فرمودند  مجلس در راس امور است به این معناست که مجلس خوب همه چیز را خوب می کند و مجلس بد خدایی نکرده همه چیز را بد می کند مجلس خوب وزیر خوب انتخاب میکند قانون خوب وضع میکند خوبم نظارت میکند اما برعکس این باشد همه چیز بد می شود.
وی عنوان کرد: نکته بعدی این است که نمایندگان مجلس  باید به مسایل ضروری نسبت به رفع محرومیت بپردازند یعنی ضروری ترین چیز برای نمایندگان مجلس پرداختن به مسایلی باشد که باعث محروم زدایی شود، نمایندگان باید قاطعیت و سیاست مدرس را داشته باشند.
امام جمعه شهریار بیان داشت: آخر همین هفته که در پیش داریم ۱۶ آذر ماه است و روز دانشجوست روز دانشجوی ضد استکبار و ضد سلطه است روز دانشجوی ضد آمریکاست و این روز را تبریک می گوییم.
وی گفت : دانشجویان نباید تفکر سازش با دشمن را داشته باشند و بدانند جنگ با دشمن لزوما جنگ با اسلحه نیست بعضی وقت ها دنبال علم رفتن و جهاد علمی جنگ با دشمن است.