خطبه های نماز جمعه 8 دی 1396شهرستان شهریار--

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار
وبا سخنرانی قبل از خطبه های جناب سرهنگ یامینی:فرمانده محترم سپاه ناحیه شهریار(به مناسبت حماسه یوم الله 9دی)
و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران:سرهنگ یامینی

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی در خطبه های نماز جمعه شهریار، طی سخنانی ضمن تسلیت سال روز شهادت حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: این بانوی بزرگوار با امام رضا(ع) از یک پدر و مادر هستند.
وی گفت: این بانوی بزرگوار به مرگ طبیعی نمردند و به وسیله مسموم کردن غذای این بانو، ایشان را شهادت رسیدند، به کار بردن کلمه وفات برای یک بانوی ۲۸ ساله صلاح نیست، این بانو از علمای زمان خود و دارای صفات حضرت زهرا(س) بودند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سالمی ظهر امروز به‌ حوادث و دلایل فتنه 88 و حماسه روز 9 دی پرداخت و در راستای کلیدها و رهنمودهای اعلام‌شده از سوی مقام معظم رهبری که از سال 88 تاکنون به آن پرداختند، مطالبی را بیان کرد.

وی گفت: یک بخش از دلایل به وجودآمدن فتنه 88 بی‌بصیرتی خواص بوده که در طول تاریخ مردم از مسؤولان و بزرگان چه بزرگان دینی و چه اجرایی انتظاراتی دارند؛ بی‌بصیرتی باعث کج‌روی مردم در موقعیت‌های خاص شده است که این نشان‌دهنده آسیب‌های وارده به بدنه انقلاب و جمهوری اسلامی ایران است.

امام‌ جمعه شهریار از دیگر مواردی که پس از فتنه 88 به آن آسیب‌های جدی وارد شد، را انتخابات دانست؛ انتخاباتی که با نظارت شورای نگهبان و رعایت تمامی مسائل و قوانین اجرا شد و از سوی سران فتنه‌گران زیر سؤال رفت.

سالمی بیان کرد: انتخاباتی که به این زیبایی برگزار شد، را با تهمت به آن آسیب رساندند و این آسیب برای نظام جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری بسیار گران تمام شد؛ رهبری برای اینکه بتوانند تأثیرات این ننگ را از بین ببرند، با نمایندگان کاندیداها صحبت کردند و با نمایندگانی که رعایت کوچک‌ترین موازین احترام را نداشتند.

وی تصریح کرد: رهبری پای صحبت‌های آنها نشستند تا به ایشان بفهمانند که «ما می‌خواهیم مشکل حل شود» و هنوز هم هیچ‌کدام از این نمایندگان به‌ هیچ‌ عنوان برای اعمالشان عذرخواهی نکرده‌اند و هیچ سندی در این رابطه هم منتشر نشده و گفتنی است که نظر رهبری هنوز هم بر تهمت پابرجاست؛ زیرا به دلیل عذرخواهی اجباری انجام‌نشده، هنوز تهمت واردشده پاک نشده و از بین نرفته است.

امام ‌جمعه شهریار بیان کرد: موضوع دیگری که همواره رهبری بدان اشاره می‌فرمایند، تشدید اختلافات بین مسلمانان بود که با رویکرد ایجاد اختلاف بین اقوام و قبیله‌ها، ازهم‌گسیختگی در جامعه منسجم ایران را در ذهن خود می‌پرورانند که باید با درایت جمعی و تصمیمات گروهی به آن پایان داده شد.

سالمی بیان کرد: مقام معظم رهبری به‌کرات بیان داشتند که رعایت موازین قانونی شده است و از نظریه‌پردازی عجولانه پرهیز کنید و زود اظهارنظر عجولانه نکنید و همواره در مسیر انقلاب حرکت کنید.

وی بیان کرد: همه ما در هواپیمایی حضور داریم که خلبانی با درایت و کاربلد سکان‌دار آن است و همواره ما را سلامت به مقصود خواهند رساند؛ پس نباید هیچ‌وقت از ایشان پیشی بگیریم، زیرا ولی‌ امر مسلمین با آینده‌نگری خاصی در حال هدایت و اعلام مسیر هستند و او به ما می‌گوید که کشور در مسیری خوب و متعالی در حال پیشرفت است؛ پس باید به سکان‌دار خود ایمان داشته باشیم و اعتماد کنیم.

امام‌ جمعه شهریار ادامه داد: وقتی‌ که امام ما می‌فرمایند ایران قدرتمندترین کشور دنیاست و ما توانسته‌ایم پوزه آمریکا را به خاک بمالیم و ازجمله امن‌ترین کشورهای دنیا نیز هستیم، نابخردان همواره سخن‌پراکنی‌های غلط و اشتباهی را بین مردم سم‌پاشی می‌کنند که غیر این فرموده رهبری است.

سالمی ضمن پرداختن به موضوع ناتمام نجومی‌بگیران گفت: مردم باید به شما فشار بیاورند که تکلیف نجومی‌بگیران را هرچه زودتر روشن کنید؛ زیرا این فشار اقتصادی که دهک‌های پایین را تحت ‌فشار قرار داده است، آسایش و آرامش را برای دهک‌های بالا به همراه دارد.

وی تصریح کرد: چرا باید فشار روی مردم باشد؟ چرا باید بی‌کفایتی پاره‌ای از مسؤولان را مردم با مشکلات اقتصادی متحمل شوند؟ مسؤولان باید پاسخگوی مردم باشند؛ نه فرمانروای مردم. البته ناگفته نماند که الآن دشمن این مردم دنبال بهانه است تا بتواند از گرانی به نفع خود استفاده کند؛ پس ما نباید با کم‌کاری و بی‌درایتی خود را وامدار استکبار جهانی کنیم.