خطبه های نماز جمعه 22 دی 1396

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار
وبا سخنرانی قبل از خطبه های حجت الاسلام والمسلمین مراد زاده :امام جماعت محترم مسجد امام خمینی(ره)شهرک وائین شهریار
و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران:حجت الاسلام والمسلمین مرادزاده

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسی سالمی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه شهریار اظهار داشت: امام باقر (ع) فرمودند که سه خصلت وجود دارد که شخص نمیرد تا سزای آن را در این دنیا دریافت کند؛ اول ظلم و تجاوز به‌حق مردم است، دوم کسی که قطع رحم کند و سوم قسم دروغ  که این روزها به دلیل شرایط‌ ما در زندگی روزمره هر سه این بدی‌ها را برای خود به ارزانی خریداریم.

وی تصریح کرد: باید تمام حواس خود را جلب این نکته کنیم که با انجام این امور ناشایست، ظلم این دنیا و آن دنیا را برای خود نخریم.

وی سپس در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی به مناسبت‌های هفته پیش‌رو اشاره کرد و افزود:‌ سالروز درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی و همچنین سالگرد شهادت افتخارآمیز شهید نواب صفوی و همراهانش که عمر خود را برای دفاع از دین گذاشتند و در همه حال تلاش کردند که در مقابل دشمنان دین بایستند، را گرامی می‌داریم.

امام جمعه شهریار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اغتشاشات روزهای اخیر در کشور تصریح کرد: این اتفاقات ناشی از بی‌تقوایی، غفلت و بی‌تفاوتی سیاسی بود که سبب نفوذ افرادی در کشور ‌‌شد که همچون فتنه 88 با از خودباختگی و قدرت‌طلبی فتنه‌ای را در کشور ایجاد و جامعه را به آشوب کشیدند.

سالمی در ادامه به سیاست‌بازی‌، دنیاطلبی و بی‌مسئولیتی‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: نخستین درس فتنه 96، درس هوشیاری بود، دشمن هر بار که حماسه‌ و اقتدار ایران را دید درصدد ایجاد فتنه و ضربه زدن به کشور برآمد؛ از این رو باید با حفظ هوشیاری مقابل هرگونه فتنه‌گری و اغتشاش ایستاد.

وی تأکید کرد: امروز دشمن به خاطر پیروزی‌های انقلاب و اسلام در منطقه، از کشور ما کینه به دل گرفته است و با ایجاد خلل در مسیر انقلاب و بروز فتنه‌ها در کشور می‌خواهد این مسیر را تغییر دهد که اگر ما همیشه و هر لحظه هوشیار باشیم دشمن نمی‌تواند حتی گوشه‌ای از نقشه‌ها و تفکرات خود را به نتیجه برساند.

امام جمعه شهرستان شهریار با اشاره به بی‌توجهی مسئولان به مشکلات و دغدغه‌های اقتصادی مردم بیان کرد: در فتنه اخیر استکبار، رژیم خودفروخته منطقه و منافقان از تجمعات برخی مال‌باختگان سوءاستفاده کردند و آشوب و فتنه را ترتیب دادند، که البته بخشی از آن ناشی از بی‌توجهی مسئولان بود؛ امروز اگر دو آجر روی هم برود شهرداری‌ها صدایشان درمی‌آید اما معلوم نیست چطور یک مؤسسه این چنین با اموال مردم اقدام می‌کند و هیچ مسئولی پاسخگو نیست و در آخر هم می‌گویند که مجوز ندارد.

سالمی در پایان با انتقاد از مسئولان خاطرنشان کرد: تریبون نماز جمعه جای بیان مشکلات مردم است؛ اما معلوم نیست چرا برخی در حال آدرس غلط دادن هستند؟ چرا برخی نمی‌خواهند مشکلات مردم از برخی تریبون‌ها بیان شود؟ ما امیدواریم که در برنامه‌های ملی و مذهبی مسئولان را در کنار مردم ببینیم، معلوم نیست مسئولان در این مناسبت‌ها و برنامه‌ها کجا می‌روند؟ اما خطاب به مسئولان می‌گوئیم اگر امروز جایگاهی دارید به واسطه همین مردم است، خوب نیست که مسئولان را در برنامه‌ها نمی‌بینیم.

فارس-تسنیم