خطبه های نماز جمعه 20 بهمن 1396

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار
وبا سخنرانی قبل از خطبه های حجت الاسلام والمسلمین نظری :ریاست محترم مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان ملارد
و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران:حجت الاسلام والمسلمین نظری

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین سالمی؛ امام جمعه محترم شهرستان شهریار در خطبه‌های نماز عبادی - سیاسی این هفته شهرستان شهریار ضمن گرامیداشت دهه فجر و دعوت خود و عموم مردم به رعایت تقوای الهی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) اظهار داشت: با افرادی که خائن، ظالم و سخن‌چین هستند نباید هم‌نشینی کرد.
وی ادامه داد: فردی که به نفع تو به دیگری خیانت می‌کند یک روز هم به خود تو خیانت می‌کند، انسان ظالم که حق کسی را پایمال کند، به حق خو قانع نیست و اگر امروز از دیگران عبور کند به طور حتم فردا از ما عبور می‌کند، نمونه بارز آن شاه بود که سالیان سال سنگ آمریکا را به سینه می‌زد منتها حتی یک شب هم بعد از فرارش هم نگذاشتند در امریکا بماند و وقتی دید شاه مهره سوخته است از او رد شد.

امام جمعه شهریار با اشاره به مشکلات ارتباط با افراد سخن‌چین تصریح کرد: فرد سخن‌چین را به دوستی نگیرید، چرا که امروز آن فرد که برای تو سخن‌چینی می‎‌کند روزی برای دیگری از تو سخن می‌برد.
سالمی با اشاره به اینکه ایام دهه فجر فاطمی را گرامی می‌داریم و به همه آنهایی که در پیروزی و رشد انقلاب را فراهم کردند درود می‌فرستیم گفت: امروز نعمت انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین نعمتی است که خداوند به ما عنایت کرده و اگر امروز عزیز شده‌ایم به واسطه حرکت در مسیر الهی است.
وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی حکومت مردمی و اسلامی است و دشمن از همان آغازین روزها در تلاش برای ایجاد انحراف در مسیر انقلاب بود و امروز در کنار شکر نعمت لازم است که به خوبی در مسیر نگهداری و صیانت از این نعمت حرکت کنیم و نگذاریم انقلاب به دست نااهلان بیفتد، تنها خطی که می‌تواند ما را در مسیر نگهداری انقلاب هدایت کند خط ولی فقیه، حفظ وحدت و مبارزه مداوم با دشمنان است.
امام جمعه شهریار با بیان اینکه تمام سعی دشمن این است که امروز دین را از سیاست جدا کند بیان کرد: مسلمانان و همه ادیان بر این باورند که دین از سیاست جدا نیست، امروز در تمام مسائل باید هوشیار باشیم، نماز ما هم با سیاست است وقتی بعد از درخواست صراط مستقیم از خداوند می‌خواهیم که در مسیر ظالمان قرار نگیریم یعنی اینکه دین از سیاست هیچ‌گاه جدا نمی‌شود.
سالمی ادامه داد: امروز بیداری، بصیرت و توجه به فتنه‌های دشمن از مهم‌ترین امور است، چرا که دشمن با دستگاه‌های مختلف تبلیغاتی در حال ناتوان نشان دادن کشور و ناامید کردن مردم از نظام است اما مردم به آن کر و کورها مردم دوباره نشان می‌دهند که مردم همچنان پشتیبان نظام و انقلاب هستند.
وی ضمن دعوت برای حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن خاطرنشان کرد: در این روز پر شور و شعور با همراه کردن اطرافیان خود در این راهپیمایی حضور پیدا کرده و قدم در مسیر حمایت بگذاریم، چرا که به واقع هر قدمی که در مسیر راهپیمایی 22بهمن قرار دهیم مشت محکمی بر دهان دشمنان و یاوه‌گویان است.