خطبه های نماز جمعه 11 اسفند 1396

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار
وبا سخنرانی قبل از خطبه های حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده:امام جماعت محترم مسجد انصار الحسین(ع)شهرک مصطفی خمینی(ره)
و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران:حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

 

ناکامی آمریکا در تصویب قطعنامه‌ علیه ایران به واسطه بصیرت مردم و همدلی دولت و مجلس استIMG 8654

حجت‌الاسلام و المسلمین موسی سالمی امام جمعه شهریار در خطبه اول نماز عبادی- سیاسی جمعه که با حضور پرشور عموم نمازگزاران برگزار شد ضمن دعوت خود و همگان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: یکی از مباحث اخلاقی مهم کلمه مقدس ایثار است که گفتن آن بسیار ساده اما اگر بخواهی خود را به این صفت نزدیک کنی باید مجاهدت بسیار داشته باشی.

وی با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) مبنی بر اینکه ایثار از صفات برگزیدگان است تصریح کرد: برخی مانند شمع هستند خود می‌سوزند تا دیگران از نور آنها بهره ببرند، شهدا مصداق این افراد هستند که از جان خود گذشتند تا ما در آرامش باشیم، مادران شهدا نیز که فرزندان خود را در مسیر جهاد فی سبیل الله فدا کردند الگوی صبر، استقامت و ایثار هستند.

امام جمعه شهریار در ادامه ضمن تسلیت شهادت حضرت ام‌البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا بیان کرد: والدین و همسران شهدا و جانبازان فداکاری و ایثار می‌کنند، خوش به سعادت این مادران و همسران که روز وفات حضرت ام‌البنین(س) را روز تکریم این بزرگواران قرار داده‌اند امروز باید بیش از پیش خانواده شهدا و ایثارگران را تکریم کنیم.

سالمی ادامه داد: هفته نیکوکاری و احسان در پیش است، با توجه به فرا رسیدن ایام پایان سال بهتر است هم‌نوع خود را مورد توجه قرار دهیم امید است که با یاری مردم و مسئولان به زودی فقر از جامعه برود و همه در خوشحالی یکدیگر سهیم باشیم.

وی ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بزرگداشت شهدا ادامه دهنده مسیر انقلاب است گفت: در سطح شهرستان شهریار هفته‌ای نیست که مراسم یادواره شهدا برگزار نشود و این بسیار قابل تقدیر است.

IMG 0028

امام جمعه شهریار با اشاره به ناکامی دوباره آمریکا و همراهانش برای تصویب قطعنامه‌ای علیه ایران تصریح کرد: این ناکامی به واسطه بصیرت مردم، خون شهدا، همدلی و یکدستی دولت و مجلس است که جای تقدیر و تشکر دارد، مردم و نظام هم این را می‌خواهند هر جا مسئولان محکم بایستند مردم نیز پشتیبانی می‌کنند.

سالمی با اشاره به اهمیت محیط‌زیست و روز درختکاری خاطرنشان کرد: مسئولان باید قدر مردم را بدانند و به فکر حل کردن مشکلات مردم باشند در همین راستا بخش خصوصی را برای بهبود اشتغال فعال کنند.