خطبه های نماز جمعه 25 اسفند 1396شهرستان شهریار

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار
وبا سخنرانی قبل از خطبه های حجت الاسلام والمسلمین منصوری:از اساتید محترم حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع)شهرستان شهریار
و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران: حجت الاسلام والمسلمین منصوری

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

راهیان نور در راستای تبیین ارزش‌های دفاع مقدس مورد توجه قرار گیرد

IMG 0056

حجت‌الاسلام والمسلمین موسی سالمی امام جمعه شهریار در خطبه‌های نماز عبادی - سیاسی این هفته شهریار با اشاره به حدیثی از امام سجاد(ع) مبنی بر عدم سرزنش گناهکار اظهار داشت: هیچ‌گاه گناهکاری را به واسطه گناهش سرزنش نکنید، چرا که شاید در گناهش جهل داشته باشد و به جای هر اقدامی باید او را هدایت به مسیر صحیح کرد، دیگر اینکه میانه‌رو باشید.

وی ضمن توصیه به لزوم مدارا با دیگران و خداترسی با اشاره به مناسبت‌های پیش‌رو بیان کرد: امروز سالروز یکی از جنایات‌های صدام ملعون در 25 اسفند سال 66 یعنی بمباران شیمیایی حلبچه است که نزدیک به 5 هزار نفر کشته و مجروح شدند و نهادهای بین‌المللی که ادعای حقوق بشر داشته و دارند خفه شدند و کلامی بیان نکردند.

امام جمعه شهریار همچنین با اشاره به سالروز رحلت فرزند امام در سال 73 و همچنین عملیات فتح‌المبین ادامه داد: ولادت امام باقر(ع) را هم داریم ضمن اینکه روز ملی شدن صنعت نفت هم در پیش است و اینکه شب آغاز سال جدید مصادف با شب شهادت امام هادی(ع) است که باید احترام آن را نگه داشته و در مساجد این شب را گرامی بداریم.

IMG 1381

سالمی عنوان کرد: در سال جاری شکستن هیمنه داعش، ناکام کردن بیش از پیش دنیای غرب، گسترش اسلام در منطقه و جهان نسبت به گذشته، برگزاری انتخابات با حضور پرشور و حماسی مردم، همچنین رقم زدن حماسه‌ای دیگر در 22 بهمن ماه و در هم کوبیدن آشوب‌هایی که خودفروخته‌ها و دشمنان به دنبال آن بودند که مردم ولایت‌مدار آتش این آشوب‌ها را خاموش کردند از جمله توفیقات سال 96 بود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر مصادیق شیعه انگلیسی گفت: باید همه مراقب باشیم تا برخی چهره واقعی اسلام را به نوع دیگری نشان ندهند، همچنین باید روحیه انقلابی و ایثار جمهوری اسلامی ایران که در حال گسترش است را حفظ کنیم و گسترش دهیم.

امام جمعه شهریار تصریح کرد: راهیان نور موضوع دیگری است که نیاز به توجه دارد که کاری بسیار ماندنی در راستای تبیین دفاع مقدس برای نسل جدید و همچنین بازگویی ناگفته‌های دفاع مقدس است، دشمن هم به دنبال ضعیف کردن راهیان نور است چرا که از تأثیرات ارزنده آن می‌ترسند و دلهره دارند.

سالمی ضمن تشکر از حضور مردم در مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در شهریار خاطرنشان کرد: امیدواریم امروز همه ما در مسیر اقتدار و عزت کشور قدم برداریم و هر لحظه پر توان از نظام و انقلاب دفاع کنیم و در این پایان سال تشکر می‌کنم از مردم که صفوف نماز جمعه را همیشه منسجم و در هم تنیده برگزار کردند و در تمام سطح شهرستان از ائمه جمعه، دستگاه‌های خدماتی، انتظامی و مسئولان ستاد نماز جمعه و عموم همراهان تقدیر داریم.