خطبه های نماز جمعه 24 فروردین 1397

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار
وبا سخنرانی قبل از خطبه های جانشین محترم نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران : امیر نوذر نعمتی  و مداحی :حاج قاسم پناهی به مناسبت گرامیداشت دومین سالگرد شهادت نخستین شهید مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران شهید «مجتبی یدالهی»
و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران:امیر نوذر نعمتی

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت مداح:حاج قاسم پناهی

IMG 0089

حجت الاسلام والمسلمین سالمی در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته شهریار اظهار داشت:خداوند متعال به ما لطف کرد که پیامبر را برای ما و هدایت ما فرستاد،این توجه خدای متعال به مخلوقش است که بهترین مخلوقات خود را برای ما ارسال کرد و ایشان نیز مبعوث شدند برای مکارم اخلاق و هدایت انسان به مسیری صحیح و ارزشمند و دور کردن او از ظلمت و هدایت کردن به سمت نور است.
وی گفت:امروز همه ما باید مراقب باشیم که از مسیر اسلام و این دین مبین منحرف شده و دور شویم،امروز همه ما باید بیش از گذشته از پیامبر (ص)و دین مبین اسلام اطاعت کنیم و در ادامه از ائمه اطهار علیهم السلام و رهروانشان  علی الخصوص مقام معظم رهبری(حفظه الله) پیروی کنیم تا در مسیری قرار بگیریم که پایانش عزت و بزرگی و بهترین داشته باشد.
امام جمعه شهریار در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی این هفته شهریار ضمن گرامیداشت ایام و تبریک به مناسبت  فرا رسیدن سالروز مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم ودعوت خود و عموم حاضر به رعایت تقوا الهی عنوان کرد:مراسم دومین سالگرد سروان شهید مجتبی یدالهی اولین شهید مدافع حرم ارتشی و جوانترین شهید مدافع حرم شهرستان شهریار بود که این از تربیت اسلامی و انقلابی است که این شهدا متولد میشوند و همانطور که پدر این شهید بیان کرد امروز ما شهید نمیدهیم که بنالیم بلکه شهید میدهیم که ببالیم.
وی  اسامی شهدای مدافع حرم شهرستان شهریار را که در دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب سلام الله علیها به شهادت رسیده اند را عنوان کرد و افزود:این شهدا افتخار ما هستند که با خون خود امنیت و ارامش و عزت و اقتدار را برای کشور ئ انقلاب و اسلام فراهم کردند و گفت:در هفته پیش رو 29فروردین  سالروز ارتش جمهوری اسلامی را داریم که این روز را به دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور تبریک میگوئیم و باید گفت نیروهای نظامی و انتظامی ارتش و ...در مسیر دفاع از انقلاب هر لحظه به بهترین نحو حضور داشته اند و امروز نیز این راه را ادامه میدهند و با تمام توان و قوت دست از وظیفه خود نکشیده و مقتدرانه ایستاده اند.
سالمی گفت:پیام شهدای مدافع حرم و شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی و مقاومت و شهدای ترور این است که از جان و مال خود باید بگذریم تا دینمان حفظ شود،این یعنی این که در مسیر انقلاب و اسلام و عزت و بزرگی هر چه داریم بدهیم تا مدافع باشیم،امروز دشمنان به دنبال این هستند که با تحریک های در منطقه ما را با مشکل روبرو کنند ،انها با اسلام و انقلاب مشکل دارند و دست به هر کاری میزنند ،اما همه ما باید بیدار و هوشیار باشیم که دشمنان نتوانند مشکلی ایجاد کنند و اتحاد مهمترین موضوعی است که باید مورد توجه قرار داد.
امام جمعه شهریار بیان کرد:جمهوری اسلامی ایران مزین به رهبری مقتدر و شهدا و خون شهدا است و این را باید گفت که با وجود ارتش و سپاه و نیروی انتظامی مقتدر و مردم همیشه در صحنه و مسئولان و ... که پا در مسیر آرمانها و ارزشهای انقلاب و اسلام میگذارند هر فکری که در ذهنشان میگذرد را به گور خواهند برد و در بخش دیگری از سخنانش به مراسم نکوداشت و  تجلیل  حبیب اله صالحی برگزار شد در شهریار که بعد از این مراسم این مهندس فرهیخته و برجسته شهریار که نقش تاثیر گذاری در موضوع مصلی داشتند به دیار باقی شتافت که این بزرگواران نیز از افرادی هستند که قلم و قدمشان خیر و برکت مداوم است.

IMG 0077

متن بیانات سخنران قبل از خطبه ها

امیر نوذر نعمتی؛جانشین محترم فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم دومین سالگرد شهادت نخستین شهید مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران شهید «مجتبی یدالهی» ضمن تبریک عید بزرگ مبعث اظهار داشت: نحوه عاشقانه رفتن این شهید را به عنوان یک خادم عرض می‌کنم تا متوجه شویم امنیتی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دارد به برکت این شهدا است.
وی با بیان اینکه این شهید بزرگوار 25 روز در تهران منتظر اعزام بود بیان کرد: در فاصله مدت اعزام به شهید گفتم چرا به خانواده سر نمی‌زنید گفت ممکن است در این فاصله اعزام صورت گیرد و من نباشم نمی‌خواهم این فرصت را از دست بدهم.

جانشین محترم فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: امنیت امروز کشور عاریه‌ای نیست بلکه به پاس زحمات ملت، رهبری، از جان گذشتگی شهیدان و وحدت نیروهای مسلح به دست آمده است، سلاح، تجهیزات و خریدهای میلیاردی امنیت نمی‌آورد، امنیت را از شهادت‌طلبی جوانان به دست آوردیم.
نعمتی با بیان اینکه بر خود می‌بالیم و در شهادت عزیزان ناله نمی‌کنیم تصریح کرد: امنیت کشور امنیت پایداری است که به واسطه رشادت شهدا و صبر خانواده‌های آنها به دست آمده است، ما به شهدا افتخار می‌کنیم و همواره قدرران آنها و خانواده‌هایشان هستیم.
وی افزود: درورد می‌فرستیم به روح امام خمینی(ره) که در چنین ایامی در سال 58 ارتش جمهوری اسلامی را بنا نهاد و درورد می‌فرستیم بر ایثارگران، رزمندگان، شهدا و خانواده‌های آنها که فرمان امام را لبیک گفتند و پای امنیت و اقتدا کشور ایستادگی کردند.
جانشین محترم فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان با اشاره به همبستگی نیورهای نظامی کشور خاطرنشان کرد: در جای جای کشور و جهان ثابت شده که ارتش جمهوری اسلامی ایران مقتدر است که در نتیجه همبستگی با سایر نیروهای مسلح از جمله سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و بسیج، امنیت پایدار به دست آمده است.