خطبه های نماز جمعه 7 اردیبهشت 1397

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار
وبا سخنرانی قبل از خطبه های جناب آقای دکتر ناصح؛مدیر محترم شبکه بهداشت ودرمان شهرستان شهریار
و همچنین با حضور پرشور مردم ولایتمدار وشهید پرور شهرستان برگزار گردید .

دانلود صوت سخنران:دکتر ناصح

دانلود صوت خطبه اول:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

دانلود صوت خطبه دوم:حجت الاسلام والمسلمین سالمی

حجت الاسلام والمسلمین سالمی؛امام جمعه محترم شهرستان شهریار در خطبه اول نماز عبادی سیاسی این هفته شهریار ضمن گرامیداشت ایام و دعوت خود و عموم مردم به رعایت تقوا الهی اظهار داشت:چند چیز باعث نگرانی امام زمان از جامعه امروز ما هستند و وظیفه ما ان هست که ان نگرانی را رفع کنیم و این رفع نگرانی ها زمینه حضور است رفع کنیم،امروز در جامعه باید مراقب باشیم تا دشمنان نتوانند ما را از اسلام اصیل دور کنند و یکی از این موارد که دشمن به دنبال ان است بحث خلل در مسیر عفت و حجاب زن و مرد است و همه ما باید تلاش کنیم.

وی گفت:دشمنان در حال از بین بردن قبح برهنگی و بی حجابی است،امروز فرهنگ اسلامی را دشمنان میخواهند از مسیر اصلی دور کند،این یکی از دغدغه های امام عصر (عج)است،باید مراقبت کرد.
نکته دیگری که امام زمان(عج) نگران است ؛
بحث رعایت حلال و حرام در زندگی است ،همه ما میدانیم که در روایت است؛ یک لقمه حرام در شکم انسان اثرش تا ۴۰روز بر روح انسان حاکم است، فقط یک لقمه...... اهل البیت(ع) تمام هم و غمشان آن بود که لقمه نانشان حلال باشد ، خمس را مطرح کردند ، زکات را مطرح کردند ، مردم با پرداختن خمسشان و زکاتشان با پرداختن حق خدا ،،،،،،جامعه ای که مردم حق خدا را از خداوند دریغ کنند و ندهند خدا هم حق خودش را نسبت به بندگانش دریغ میکند و نمیدهد ، در پرداختن وجوهات مردم سهل انگاری نکنند‌!در پرداختن خمس مردم سهل انگاری نکنند!در پرداختن زکات مردم سهل انگاری نکنند!الان بهار و جلوتر تابستان می آید ممکن بعضی از میوه ها از نظرشرعی مشمول زکات واجب نشوند اما مشمول زکات مستحب میشود و بنده بگم که خداوند متعال بر یک بنده چند میلیون از این میوه داده و عنایت کرده ، من هم بیایم یک مبلغی را به عنوان زکات مستحبی قرار بدهم و به عنوان شکرانه خداوند متعال ، این حق فقرا و بندگان خدا است ، حجت ابن الحسن(عج)نگران است که حق رسول خدا (ص)ادا نشود ، نماز و روزه میخوانیم خرج نداره ، اسلام یک واجب بدنی قرار داده و یک جسمی . ما اگر  واجب بدنی را که روزه و نماز است را انجام میدهیم ، اما فقط نفرموده نماز روزه !!! بلکه در کنار نماز و روزه فرموده : خمس و زکات ، حتی زکات مستحبی اینها باید پرداخته شود ، یک عده آمده بودند خدمت امام رضا(ع) خواسته بودند که آقا خمس مالشان را نگیرد و به آنها ببخشد !!!!! سه مرتبه امام رضا(ع) فرمود :: والله خدای متعال این حق را باید بگیرد تا شکم مردم فقیر سیر شود باید اینها پرداخت شود و بخشیدنی نیست.
امام جمعه شهریار در ادامه سخنان خود تصریح کرد:نکته بعد این است که انتظار ما انتظار واقعی نیست و در امور و اقدامات و... آقا را کمتر در نظر داریم و امروز باید این نکته را مورد توجه قرار دهیم که سر سفره ائمه معصومین هستیم و این یعنی هر لحظه باید امام زمان خود را شاد کنیم و هر لحظه انتظار حضور را بکشیم چرا که لحظه لحظه امروز ما به جهت وجود ایشان است و در پایان خطبه اول گفت:یکی دیگر از دغدغه ها این است که نسبت به مومنان باید مومن و شیعه خوش رفتار و در مقابل دشمنان و ظالمان ایستادگی کند و هیچگاه از مسیر مقابله با دشمنان برنگردد.
سالمی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهریار ضمن گرامیداشت ایام و تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت علی اکبر (ع) را به جوانان و همچنین ولادت امام زمان(عج) بیان کرد:در هفته سلامت قرار داریم و باید گفت در این حوزه طی مدت زمان تصدی مسئول جدید خدمات بسیار مطلوبی در شهرستان صورت گرفته است و برنامه ی بسیار ارزنده ای نیز در این هفته در محل نماز جمعه داشته اند و باید گفت که ائمه اطهار علیهم السلام بسیار در خصوص سلامت و بهداشت توصیه داشته اند.

وی گفت:مناسبت دیگر روز ایمنی حمل و نقل است که در حوزه ایمنی حمل و نقل بهتر است توجهات بیشتر شود و همچنین مورد دیگری که باید اهمیت داد؛ بحث نگاه مطلوب تر به تولید ملی است و البته تولیدکنندگان و مراجع مرتبط نیز باید مراقب مطلوبیت کالا ها باشند و کیفیت آن را نیز بالا ببرند و البته در کنار این امر مردم نیز باید تناسب عرضه را در حوزه تقاضا فراهم کنند تا این همراهی موجب رشد تولید ملی و مطلوبیت تولید بشود.
سالمی به مناسبت روز جوانان اشاره داشت و بیان کرد: حضرت علی اکبر علیه السلام نمونه بارز الگو برای جوانان است، که باید گفت ایشان در تمام لحظات در کنار پدر قرار داشت و ولایت پذیر بود و در مسیر اسلام و ولایت جان خود را نیز فدا کرد ،امروز جوانان ما بسیار رشد و تعالی داشته اند ولازم است بیش از گذشته به جوانان توجه شود ، چرا که توان بالایی دارند و جوانان ما بمبی بر سر دشمنان هستند و مناسبت بعدی روز شورا ها است که از خدمات اعضای شورا ها در شهر و روستا های شهریار تقدیر داریم و همچنین این را تاکید داریم که شهر سازی اسلامی،خدمت به مردم ،ایجاد زمینه رشد فرهنگی و اجتماعی ،همراهی هرچه بیشتر با مردم و توجه به میز خدمت را مورد توجه بیش از پیش قرار دهند.
وی به روز کار و کارگر اشاره کرد و گفت:کارگران پایه های چرخش اقتصادی یک کشور هستند و این مناسبت را به کارگران تبریک میگوئیم و این را نیز باید افزود که مسئولان باید به حوزه کار و کارگران توجه کنند و توجه بیشتر به حوزه مزد این قشر ضعیف داشته باشند و بسیار دردآور است که فاصله درآمدی برخی با افزایشی روبرو میشود که برای کارگران خواب باشد،مسئولان باید بیشتر به مردم و کارگران توجه کنند و مناسبت بعدی روز شهادت شهید مطهری است که به مناسبت روز معلم نام گذاری شده است و باید گفت که با توجه به گذشت نزدیک به 40سال از شهادت این شهید بزرگوار هنوز کتاب های این عزیز همچنان زنده و به روز است و بهره برداری از ان بسیار راهگشا است که این روز را به فرهنگیان و حاضران در عرصه تعلیم و تربیت میگویم و چه بسیار ارزنده است که اولین معلم عالم خود خداوند است .
امام جمعه شهریار ادامه داد:مناسبت دیگری که در هفته پیش رو داریم روز میلاد امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف است که میتوان گفت روز مستضعفان عالم است و مناسبت دیگری که در این هفته داریم هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) است که باید گفت به واقع گمنام اند ، که در تمام عرصه ها حضور دارند تا دشمنان و ... نتوانند به کشور و نظام و انقلاب و اسلام ضربه بزنند،این را به دشمنان باید گفت که هیچگاه نمیتوانن حتی فکر ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را حتی در سر بپرورانند و تا زمانی که ظالمان و دشمنان انقلاب و اسلام هستند جمهوری اسلامی ایران در مقابل آنها ایستاده و خواهد ایستاد.