نشست خبری امام جمعه محترم با اصحاب رسانه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین سالمی ظهر امروز در نشست صمیمانه‌ای که با خبرنگاران شهرستان شهریار به مناسبت 5 مرداد ماه سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه در شهر تهران به امامت آیت‌الله طالقانی داشت

برنامه‌های ستاد اقامه نماز جمعه شهریار رابرای بزرگداشت این هفته تشریح کرد.

وی در این نشست که با حضور خبرنگاران و برخی از اعضای ستاد اقامه نماز جمعه شهریار برگزار شد ضمن خوشامدگویی به حاضرین در جلسه اظهار کرد:

با توجه به اینکه هفته بزرگداشت اقامه نماز جمعه از دوم تا نهم مردا د‌ماه است این ستاد برنامه‌های متنوع و پرباری را برای این هفته در نظر گرفته است.

امام جمعه شهریار بیان کرد: برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این هفته ستادی تشکیل شده است تا برنامه‌های را برای نماز جمعه این هفته 9 مرداد‌ ماه سال جاری پیش‌بینی کند، از جمله این برنامه‌ها برگزاری مسابقات احکام است.

در کنار این برنامه‌ها تصمیم گرفته شده است در تعدادی از نماز جمعه‌های شهرستان از ائمه جماعات استفاده شود.

وی تصریح کرد: از جمله این برنامه‌ها برای این هفته برگزاری نمایشگاه عکس و کتاب در مصلی‌های نماز جمعه شهرستان با عرضه کتاب با تخفیف ویژه است.

 همچنین در این هفته مسابقات فرهنگی ورزشی از جمله مسابقات در سه رشته تیراندازی، اسب‌سواری و شنا برگزار خواهد شد.

 همایش پیاده‌روی خانوادگی آدینه نیز از دیگر برنامه‌های این ستاد برای جمعه آینده است.

 افزایش قابل توجه فعالیت‌های دینی و فرهنگی در سایت‌های متعلق به ستاد نماز جمعه شهریار در این ایام از جمله برگزاری همین نشست خبری با خبرنگاران شهرستان شهریار از دیگر اقدامات این ستاد است.

وی بیان کرد: همچنین دیدار از خانواد‌های شهدای مدافع حرم، خانواده شهید مداحی، دیدار از خانواده امام جمعه فقید شهریار حاج آقا ثمری و ... از جمله برنامه‌های این ستاد برای این ایام است.

 فراخوان مقالات و نظرات صاحب نظران در خصوص نماز جمعه نیز از دیگر برنامه‌های این ستاد برای این ایام است.

وی اظهار کرد: کنسرت به دو شکل برگزار می‌شود، در شکل اول یک سری خواننده‌ متشخص که از اول انقلاب تا به حال کنسرت برگزار می‌کردند، به این کار اقدام می کنند که مشکلی ندارد.

در شکل دوم دسته‌ای معلوم‌الحال هستند که با برگزاری کنسرت‌های هنجارشکن موجب هرج و مرج می‌شوند که این امر قابل قبول نبود و شهریار جای برگزاری کنسرت‌های هنجارشکن نیست.

دولت می‌گوید نیروی انتظامی حق دخالت در کنسرت ها را ندارد، یعنی اینکه نیروی انتظامی در بیرون محل برگزاری کنسرت باقی بمانند تا امنیت اقدامات هنجارشکنانه تأمین شود و افراد در این کنسرت هر کاری که بخواهند بکنند.

ایشاندر پایان متذکر شد: دولت جوش و ولع زیادی برای کنسرت دارد، کاش که این جوش و ولع را برای احیای امر به معروف و نهی از منکر که امری واجب و همچنین مصوبه مجلس است داشت.

مشاهده گالری تصویر تعبیه شده آنلاین در:
http://mosalla-sh.ir/index.php/jalasat-darsha/2016-06-27-12-48-51/86-2016-07-25-12-24-30#sigFreeIde8db047b29